En Güçlü Yağ Yakıcılar

05 Aralık, 2018
Etkili bir biçimde yağ yakmak istiyorsanız bunun bir gecede elde edilmeyeceğini ve istikrar gerektirdiğini bilmelisiniz. Buna ek olarak diyet, sağlıklı alışkanlıklar ve güçlü yağ yakıcılar da gerektirir.
 

Yağ yakıcılar mükemmel bir vücuda sahip olmak isteyenlere faydalıdır. Vücudunuzdaki yağı eritmek ile düzenli egzersizi birleştirirseniz kaslarınızın gelişimine olanak tanırsınız. Daha hızlı kas kazanıp vücudunuzu şekillendirirsiniz. Bununla birlikte piyasada birçok yağ yakıcı bulunmaktadır ve içlerinden bir seçim yapmak zordur.

Hangi yağ yakıcıları kullanmalısınız?

Tercih edebilecekleriniz arasında termojenikler ve L-karnitin bulunmaktadır. Şimdi birlikte her birini inceleyip nasıl çalıştıklarını görelim.

Termojenikler

Termojenikler vücut ısınızı yükseltir ve böylelikle gün içinde kalori yakımınızı artırır. Bu, sonucunda sahip olduğunuz yağ dokusunun kütlesini azaltır.

Bazıları için dezavantaj olabilecek bir yanı ise bu yağ yakıcıların yeşil çay, kafein veya guarana gibi uyarıcı maddelerden oluşmasıdır. Bu maddelerin kullanımı taşikardi veya anksiyeteye yol açabilir.

Termojenikleri gündüz veya yemekten ya da egzersizden önce öğleden sonraları almalısınız. Genellikle gece saatlerinde egzersiz yapıyor olsanız bile termojenikleri gece saatlerinde kullanmaktan kaçının. Aksi takdirde dinlenmek veya uyumak konusunda zorluk çekebilirsiniz.

yağ yakıcılar ile incelme
 

Etkili olabilmeleri için kür halinde veya sadece antrenman yaptığınız günlerde kullanın. Her gün kullanım tolerans geliştirmenize ve istediğiniz sonuçları elde edememenize neden olacaktır.

L-karnitin

L-karnitin vücudunuzun ürettiği doğal bir maddedir. Yağı taşıyarak enerjiye çevirir ve yağı vücudunuzdan doğal bir biçimde atar.

Termojenik yağ yakıcıların negatif yönü ise işe yaramaları için yüksek yoğunluklu egzersiz yapmanızı gerektirmeleridir. Mucize çözüm değillerdir; hiçbir şey değildir aslında. Fakat eğer termojenik yağ yakıcıları en az 40 dakikalık aerobik egzersizle birleştirirseniz kilo kaybında ideal yardımcılar olacaklardır.

Sizi terleten egzersizlerden bahsediyoruz; örneğin hafif bir yürüyüşe çıkmak yeterli olmayacaktır. Peki neden? Çünkü vücudunuz yağ deponuzu enerjiye çevirmek için efor sarfetmek zorundadır. Günlük veya antrenman günlerinizde 1000 ila 2000 mg arası L-karnitin alınması tavsiye edilmektedir.

Yağ yakıcılar mucizeler yaratabilir mi?

Hayır, sizi kandırmak istemeyiz. Yağ yakıcılar mucize ürünler değildir. İşe yaramaları için onları sadece kullanmanız yetmez. Tek başına egzersiz yetmediği gibi yağ yakıcılar için de aynı şey söz konusudur. İşe yaramaları için ne yapmanız gerek?

 
  • Diyet. Bu, hem içeriden hem de dışarıdan sağlıklı bir beden için ilk adımdır. Size tüm besin maddelerini sağlayabilecek dengeli bir diyet yapmalısınız. Eğer kilo vermek istiyorsanız düşük kalorili bir diyet tercih edin. Bir diğer deyişle kalori alımınız günlük kalori ihtiyacınızın 500-600 kalori altında olmalıdır. Bu eğer yağ yakıcılarla birleştirirseniz size haftada yarım kilo kaybettirecektir.
yağ yakıcılar ile kilo kaybı

  • Egzersiz. Diyet yapıyor fakat egzersiz yapmıyorsanız kilo vermeniz uzun zaman alacaktır. Dahası, kendinizi o kadar da iyi hissetmeyeceksiniz ve formda bir vücuda sahip olamayacaksınız.
  • Yağ yakıcılar. Eğer zaten sağlıklı bir diyet yapıyorsanız ve düzenli egzersiz yapıyorsanız (haftada en az 3 gün), yağ yakıcıları kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Protein içecekleri. Protein içecekleri düşük kalori diyetleri desteklemek için harika bir yöntemdir. Buna ek olarak kaslarınızın kendilerini iyileştirmelerine yardımcı olurlar. Yağ yakıcılarla birleştirildiklerinde daha da etkilidirler.
 
  • Omega 3. L-karnitini Omega 3 ile birlikte kullanmak daha etkili, hızlı ve gözle görülür sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.
  • Dinlenmek. Dinlenmek en az egzersiz veya diğer destekleyiciler kadar, hatta belki de daha da önemlidir.

Yağ yakıcılar işe yarıyor mu? Evet. Diyet ve egzersiz işe yarıyor mu? Elbette! Hepsini birleştirirseniz inanılmaz sonuçlar alacaksınız.