Fitness

Bu bölüm, egzersiz ve fitnessin daha etkili bir şekilde nasıl yapılacağı ve yaralanmaların nasıl önleyeceğine dair ipuçları içerir.

Yeni Başlayanlar İçin Zumba

Zumba, son zamanlarda popülaritesi önemli ölçüde artmış olmasına rağmen birkaç yıldan beri var olan bir disiplindir. Zumba, genellikle salsa, merengue ve reggaeton gibi ritmleri aerobik çaba gerektiren dans hareketlerini içermektedir. Aşağıda yeni başlayanlar için Zumba hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Evde Egzersiz Yapmak İçin Spor Salonu Ekipmanları

Hiç evinizde kendinize ait bir spor salonu kurma fikrini düşündünüz mü? Bu yazımızda evde egzersiz için alabileceğiniz spor salonu ekipmanlarını ve bunların en iyi alternatiflerini değerlendiriyoruz. Her bir aletin ayrı bir avantajı ve kullanımı vardır bu nedenle yatırım yapmadan önce…

Fonksiyonel Antrenman ve Faydaları

Fonksiyonel antrenman çok etkili bir egzersizdir. Bu egzersiz kişinin ihtiyaçlarına göre oluşturulur ve yapan  kişinin günlük işlerindeki verimliliğini ve genel yaşam kalitesini arttırmak için tasarlanır. Bu tür bir egzersiz, kişinin günlük hareketlerini de geliştirir

CrossFit: Yeni Küresel Fitness Trendini Keşfedin

CrossFiti keşfettiğinizde o kadar faydasını göreceksiniz ki, bir kez başladığınızda, bir daha duramayacaksınız! Birçok kişi için CrossFit bir egzersiz trendi. Bununla birlikte dinamik ve zorlayıcı nitelikleri nedeniyle binlerce takipçisi olduğu da bir gerçek. Buna ek olarak bu spor, sıkıcı egzersizlerden…

Burpee Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Çeşitli disiplinlerde uygulandığı için burpee hareketi çok tercih edilen ve popüler hareketlerden biridir. Bu hareket CrossFit ile popüler hale gelmiş olsa da günümüzde birçok eğitmen burpee hareketini antrenmanlarına dahil ediyor. Bu yazıda, burpee hareketi hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız.

Jimnastik Egzersizinin Faydaları

Günümüzde, herkese hitap eden pek çok çeşit spor ve egzersiz mevcut. Jimnastik, insanların spesifik egzersiz ihtiyaçlarını ve tercihlerini karşılayan bir egzersiz türüdür. Şimdi, bu benzersiz antrenman çeşidi ve faydaları hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Spor Yaparken Bu Çaylak Hatalarına Düşmeyin

Sonunda egzersiz yapmaya başlamak için gerekli motivasyona sahipsiniz. Aktif olmaktan ve sağlıklı beslenmekten elde edilen faydalar, özellikle kilo vermek ve sağlıklı kalmak isteyen herkes tarafından bilinir. Ancak spor yaparken, özellikle de egzersiz yapmaya yeni başladıysanız ve ne yaptığınızı bilmiyorsanız, bazı…

Spor Salonunda Yapılan En Yaygın Hatalar

Bilgi eksikliği, bazı durumlarda, spor hataları yapmaya yol açabilir. Bunu önlemek için, bu yazımızda insanların spor salonunda yaptıkları en yaygın hatalardan bahsetmek istiyoruz. Mutlaka okuyun!

Yeni Başlayanlar İçin Spinning

Spinning, sabit bir bisiklet üzerinde yapılan bir aerobik egzersiz yöntemi olarak tanımlanır. Özellikle bacak kaslarını tonlayan ve yağ yakımını sağlayan dinamik ve enerjik bir egzersizdir. Bir spinning egzersizi normalde yaklaşık 45 dakika sürer ve bu sırada 500 ile 700 arasında kalori yakılabilir.

Burpee: Tüm Vücudu Çalıştıran Egzersiz

Vücudun farklı kısımlarını çalıştıran yüzlerce egzersiz çeşidi vardır. Genellikle egzersizler, çalıştırdıkları kas grubu ya da vücut parçalarına göre sınıflandırılırlar. Bunlar vücut geliştirme, kardiyo ya da direnç egzersizleri olabilir. Çoğu egzersiz çeşidi belirli bir kas grubunu çalıştırmak için tasarlanmıştır. Ancak, tüm…

Kalori Yakmak İçin Beş Etkili Egzersiz

Kalori yakmak için bir egzersiz rutini oluşturmak nispeten kolaydır. Ancak başarılı olmak ve sonuçların tadını çıkarmak için birkaç unsur bir araya getirilmelidir. Egzersizlere uymak için tutarlılık ve disiplinin yanı sıra, mükemmel şekilde dengelenmiş bir diyet bu unsurlardan biridir.

Core Fusion Extreme Egzersizleri

Egzersizin ismi sizi biraz korkutabilir. Ancak Core Fusion Extreme, harika sonuçları nedeniyle dünya çapında giderek artan bir disiplin haline gelmiştir. Bu yazımızda, bu egzersiz hakkında bilgi vereceğiz ve bazı temel hareketleri anlatacağız.

En İyi Egzersiz Uygulamaları

Eğer spor salonuna gitmeyi sevmiyorsanız, her gün egzersiz yapmak için bir saat bulmaya çalışın. Eğer tek başına egzersiz yapmayı tercih ediyorsanız, en iyi egzersiz uygulamalarını bilmeniz gerekir. Bu farklı egzersiz uygulamaları sayesinde yağmur, soğuk hava veya spor salonuna gitmek için…

Seksi Kalçalara Sahip Olmak için 7 Squat

Squat, seksi kalçalara sahip olmak için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir. Bu yüzden kalçalarınızı olabildiğince etkili bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olacak farklı squat egzersizlerinin bir listesi hazırladık.

Formda Kollar: Güçlü ve Belirgin Kol Kaslarının Sırrı

Kısa süre önce insanlar sadece vücut geliştirmecilerin formda kollar elde edebileceğini varsayıyordu. Bu gerçekten oldukça uzaktır! Bazı insanlar formda kolları olan kadınların “maskülen” göründüğünü bile düşünüyordu. Günümüzde birçok kadın feminenlik akan güçlü, belirgin biseps ve trisepsleriyle gösteriş yapıyor. Formda kollara sahip…

Spinning Antrenmanı: Kilo Vermek İçin İdeal Bir Egzersiz

Spinning antrenmanı, sabit bir bisiklet üzerinde gerçekleştirdiğiniz yüksek yoğunluklu bir bisiklet egzersizidir. Bacaklarınızı sürekli hareket ettirmeniz gerekir, yani pedal çevirmeyi bırakamazsınız! Bu egzersizin her dakikasından büyük fayda sağlayabilirsiniz.

Spinning Derslerinde Doğru Direncin Seçilmesi

Spinning, en popüler spor salonu antrenmanlarından birisidir. Yeni başlayanlar ve deneyimli olanlar bazı temel kuralları göz önünde bulundurmalıdır. Bu, spinning derslerinde doğru direnci nasıl seçeceğinizi bilmeyi içerir.