Yoga

Fit People’da yoga yapmayı seviyoruz. Bu fiziksel ve zihinsel disiplin, bir insan olarak gelişmenize yardımcı olurken, fiziksel dengenizi ve zihinsel uyumunuzu geliştirecek farklı Doğu uygulamalarını birleştirir. Dedikleri gibi, yoga yapmaya başlayan insanlar içinde gerçek bir dönüşüm yaşarlar ve hayata yeni bir bakış açısı getirirler. Bunu nasıl yapacağınızı ve size neler katabileceğini açıklayacağız.

Yüz Yogası: Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Yüzünüzde pek çok kas vardır, sıkı ve genç bir görünüm için bu kasları düzenli olarak çalıştırmalısınız. Yüz yogası kozmetik faydalarının ötesinde, yüzünüzü rahatlatmaya da yardımcı olacaktır.

Denemeniz Gereken Dört Basit Yoga Hareketi

Yoga egzersizlerinin sizin için uygun olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu disiplin ve faydaları hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra fikrinizi değiştireceksiniz. Bu yazıda paylaşacağımız birkaç basit yoga egzersizi sayesinde bu disiplinin sadece güzel görüntüleri gözümüzde canlandırmak, derin nefes almak veya esnek…

Yoga Nedir? Yoga Yapmak Size Nasıl Yardımcı Olur?

Yoga son yılların popüler ve en çok uygulanan disiplinlerinden biridir. Yoganın felsefesi Hindistan’a dayanır ve yoga yapmak meditasyon ve Budizm gibi uygulamalarla yakından ilişkilidir. Yoga yapan kişinin amacı zihni ve vücudu arasında mükemmel bir denge yakalamaktır.

Yogaya Başlarken Yapabileceğiniz Basit Duruşlar

Yoga, duruşunuzu iyileştirmek, kaslarınızı çalıştırmak ve meditasyon gibi tekniklerle stresi azaltmak için harika bir aktivitedir. Vücudunuzla derin bir bağlantı kurduğunuz bir egzersizdir. Denemeyi düşünüyorsanız, yogaya başlarken uygulayabileceğiniz bazı basit duruşlar vardır. Böylece zorlanmadan bu pratiğe başlayabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Yedi Yoga Duruşu Tekniği

Neredeyse her gün yoga yapmanın yeni faydalarını öğreniyoruz: stresi azaltır, uykuyu ve konsantrasyonu teşvik eder. Ama yoganın fiziksel faydaları da vardır. Kilo vermek için harika bir disiplindir çünkü pek çok yoga duruşu karnınızı düzleştirmenize, uyluklarınızı sıkılaştırmanıza, duruşunuzu düzeltmenize ve hatta…

Yoga Türleri

Yoga, beden ve zihin arasındaki dengeyi sağlama amacı güden fiziksel ve zihinsel bir disiplindir. Bu aktivite boşuna değildir, Budizm, meditasyon ve Hinduizm gibi antik uygulamalarla ilişkilidir. Bu disiplinde, her biri vücudun farklı bir bölümünü çalıştırmak için olan çeşitli yoga türleri vardır.