İki Sağlıklı Plaj Yemeği Yapmayı Öğrenin

7 Mart 2019
Hızlıca hazırlayabileceğiniz tamamen sağlıklı iki plaj yemeği öğrenin. Bunlar plajda geçireceğiniz bir gün için ferahlatıcı ve mükemmel birer yemektir. Uygun bir kapta saklamayı unutmayın.

Yazın en iyi yönlerinden biri günü plajda geçirmektir. Erken varıp denize yakın bir nokta bulursunuz ve yüzdükten sonra havlunuzda yatarsınız. Ardından elbette sağlıklı plaj yemeklerinizi yersiniz!

Eğer bu size mükemmel bir plan gibi geliyorsa ve plaja gitmeyi planlıyorsanız size yaz için iki sağlıklı plaj yemeği hazırlamayı öğreteceğiz. Hava ısısının yemekleriniz birkaç saat içerisinde bozabileceğini unutmayın. Yemeği her zaman gölgede tutun ve taze kalmaları için buzdolabında saklayın.

Sağlıklı Plaj Yemekleri Burgu Makarna Salatası ve Karpuz

İlk sağlıklı plaj yemeği, pahalı olmayan, ferahlatıcı ve yapması kolay bir yemektir. Bu yemeği yapmak için hava sıcaklığı ve plajla uyumlu olacak sağlıklı malzemelere odaklandık. Ayrıca doyurucudur ve sindirimi de kolaydır.

ton balıklı makarna salatası

Ana Yemek: Burgu Makarna Salatası

Makarnayı pişirerek başlayın, kişi başı 100 gram pişirin. Makarna pişerken 6 adet kiraz domatesi ortadan ikiye bölün. Doğranmış marul, turşu ve zeytin ekleyin. Buna ek olarak mısır, soğan ve havuç gibi farklı malzemeler de ekleyebilirsiniz.

Son olarak karışıma bir konserve ton balığı ekleyin. Bu aynı zamanda doyurucu olan sağlıklı bir plaj yemeğidir. Aşağıdaki konuları göz önünde bulundurmaya çalışın:

  • Hazır soslar kullanmayın. Bu soslar sıcak havada çabuk bozulurlar. Buzdolabında saklanmamış bir yemek yerken dikkat etmeyi unutmayın. Bu konuyu aşağıda açıklayacağız.
  • Salatayı yeme vakti gelene kadar sos eklemeyin. Salata sosunu farklı bir kapta tutmanızı ve salatayı yiyeceğiniz zaman eklemenizi öneririz. Böylelikle salata yağı çekmeyecek ve sirkenin tadı çok yoğun olmayacaktır.

Tatlı: Karpuz

Yaz aylarını simgeleyen bir meyve varsa o da karpuzdur. Ferahlatıcıdır, arındırıcıdır ve az kalorilidir. Eğer plaja yalnız gidiyorsanız bir kaba birkaç parça karpuz koyun ve bir soğutucuda saklayın.

Öte yandan eğer başka insanlarla gidiyorsanız o zaman bütün bir karpuzu yanınıza alabilirsiniz. Karpuzu kesmeden yanınızda götürdüğünüzde bu hem tazeliğini korumanın en iyi yoludur hem de kalabalık bir grupsanız karpuzun büyük bir kısmının, veya tamamının bir anda bittiğini görürsünüz! Dahası, tatlı niyetine sağlıklı bir atıştırmalığınız olmuş olur.

Etli Börek ve Meyveli Yoğurt

Sağlıklı plaj yemeği için bu ikinci opsiyon daha ayrıntılıdır. Arkadaşlarınız veya ailenizle plaja gidiyorsanız ve orijinal bir şeyle onlara sürpriz yapmak istiyorsanız bu yemek tam size göre.

Ortadan kesilmiş etli börek

Ana Yemek: Etli Börek

Plaj için mükemmeldir çünkü taşıması kolaydır ve soğuk yiyebilirsiniz. Hazırlamak için soğan ve kırmızı biberi soteleyerek başlayın. Sonra kıyma ve doğranmış domates ekleyin. Son olarak iç malzeme hazır olduğunda doğranmış haşlanmış yumurta ve ızgara domates ekleyin.

İç malzemeyi kare milföy hamurunun üstüne yayın ve üstüne bir milföy daha koyun. Böreği kapatmak için köşelerini birleştirin. Fırına yerleştirin ve milföy paketindeki talimatlara göre pişirin. Ayrıca hamuru keserek daha küçük börekler de yapabilirsiniz.

Tatlı: Meyveli Yoğurt

Bu tatlıyı plaja getirebilmek için bir soğutucuya ihtiyacınız var. Yoğurt bozulmaması için soğuk bir yerde saklanmalıdır.

Farklı meyveleri yıkayıp ardından doğrayın. Plaja götürmek için onları bir kaba koyun. Tatlıyı yeme vakti geldiğinde sadece yoğurdu açın ve doğranmış meyveleri ekleyin. Yanınızda müsli veya mısır gevreği de getirebilirsiniz.

Sonuç olarak yanınızda sağlıklı plaj yemeği getirmek oldukça kolaydır. Tek hatırlamanız gereken şey yemeğinizi düzgün saklamak için uygun adımları uygulamak. Bu leziz ve sağlıklı plaj yemeklerini hazırladıktan sonra tek yapmanız gereken şey gününüzün keyfini çıkarmaktır!