Birkaç Haftada Kilo Vermek İçin En İyi 6 Beslenme İpucu

 

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, bu yazımızı okumak size çok yardımcı olabilir. Birkaç hafta içinde kilo vermeniz için size 6 beslenme önerimiz var. Hepsi çok basit, kolay uygulanabilir öneriler. Bunların en iyi yanı aç kalmanızı gerektirmemesidir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için okumaya devam edin ve izlemeniz gereken adımları keşfedin.

1. Su İçin

Evet, hepimiz biliyoruz ki gün içerisinde yaklaşık 2 litre su içmelisiniz. Sorun şu ki, çok az insan bunu uyguluyor. Su içmeyi ve hidratlı kalmayı unutmayın. Ayrıca meşrubatlar yerine doğal meyve suları, çaylar ya da infüzyonlar gibi sağlıklı içecekler tüketmelisiniz.

Baş ağrısı için çözümler

Su içmek ayrıca aşırı şeker alımını durdurmanın doğal bir yoludur. Su sayesinde metabolizma hızlanır ve açlık hissi azalır..

2. Lif Bakımından Zengin Yiyecekler Tüketin

Lif bakımından zengin yiyecekler doyurucu ve sağlıklıdır. Aynı zamanda bağırsak hareketlerini kolaylaştırırlar. Bu nedenle, her türlü sağlıklı beslenmede bulunmaları gerekir. Bu yiyeceklerden bazıları tahıl, kuru yemiş ve baklagillerdir.

Gördüğünüz gibi, çok çeşitli gıdalarda lif bulunur. Sabahları kahvaltılık gevrek şeklinde, öğlen saatlerinde lezzetli sebzelerle ve günün herhangi bir saatinde bir avuç kuru yemiş şeklinde tüketebilirsiniz.

3. Günde Bir Saat Egzersiz Yapın

Kilo vermek istiyorsanız, dengeli beslenmek tek başına yeterli değildir. Gerçekten etkili olması için, dengeli beslenme ile egzersiz yapmayı birleştirmelisiniz. Bu, yüksek yoğunlukta ya da çok uzun bir süre boyunca egzersiz yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece günde bir saat aktif olmanız yeterlidir.

Evde yapabileceğiniz kardiyo egzersizleri

İş yerinize veya süpermarkete giderken yürüyün, günün stresini ortadan kaldırmak için yürüyün veya koşun. Böylece daha hızlı kilo verirsiniz. Tavsiyemiz, sadece gerçekten gerekli olduğunda aracınızı veya toplu taşıma araçlarını kullanmanızdır. Bu, kilo vermenizin yanı sıra kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlar.

4. Tam ve Doyurucu Kahvaltı

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Bu nedenle eksiksiz ve doyurucu olmalıdır. Eksiksiz bir kahvaltı güne adeta şarj olmuş bir batarya ile başlamanızı ve sabahları enerji ile dolmanızı sağlar.

Kahvaltı yapmayan insanların obez olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Bu durum kahvaltının ne kadar önemli olduğu hakkında çok şey söylüyor. Gündüzleri genellikle kahvaltı yapmayı atlıyoruz. Çünkü  acelemiz var ve zamanımız yok. Aslında bu sadece bir bahane. Sadece birkaç dakika içinde eksiksiz ve dengeli bir kahvaltı yapabilirsiniz. İnanmıyor musunuz? İşte size kilo vermek için ideal olan sağlıklı ve hızlı kahvaltı örnekleri.

5. Sağlıklı Atıştırmalıklar

Kim size öğün aralarında yemek yiyemeyeceğinizi söyledi? Eğer atıştırmalıklar sağlıklıysa öğün aralarında gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Bu açlığınızı düzenlemenize ve bir sonraki öğüne endişeli hissetmeden ulaşmanıza yardımcı olur. Sağlıklı atıştırmalıklardan bazıları; meyveler, kuru yemişler, granola barları ve küçük bir sandviç.

Öğünler arası sağlıklı atıştırmalıklar

Evden uzakta uzun saatler geçiriyorsanız, çantanızda her zaman sağlıklı bir atıştırmalık bulundurmanızı öneriyoruz. Böylelikle, çok acıktığınızda abur cubur veya fast-food satın almayacağınız konusunda kendinize güvence vermiş olursunuz.

6. Hafif Bir Akşam Yemeği

Akşam yemeği günün en önemli öğünlerinden biridir, ancak en hafif yemeklerden biri olması gerekir. Bu, akşam yemeğinden sonra kalori yakımının zor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle aldığınız tüm fazlalıklar vücudunuzda yağ olarak birikmiş olur.

Ayrıca, hafif ve sağlıklı bir akşam yemeği hazırlamak için mutfakta fazla zaman geçirmeniz de gerekmez. Burada size hafif ve aynı zamanda doyurucu akşam yemekleri hazırlamanız için birkaç fikir veriyoruz.

Küçük Değişiklikler, Mükemmel Sonuçlar

Gördüğünüz gibi, kilo vermek için aç kalmanız ya da büyük bir fedakarlık yapmanız gerekmez. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, rutininzi biraz değiştirin ve başka bir şekilde beslenmeyi öğrenin. Birkaç gün içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız.