Pull Up Mate İle Kadınlar İçin Jimnastik Egzersizleri

18 Ocak, 2020
Pull Up Mate barı sporcular arasında giderek daha popüler hale geliyor. Bu makalede, kadınlar için Pull Up Mate ekipmanı kullanılarak yapılan en iyi jimnastik egzersizlerini anlatacağız. Çok yönlü olmalarına şaşıracaksınız!
 

Jimnastik egzersizleri kadınlar arasında gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Bu makalede, yeni ve çok kullanışlı bir ekipman olan Pull Up Mate ile nasıl egzersiz yapabileceğinizi anlatacağız.

Pull Up Mate, yapmak istediğiniz egzersize bağlı olarak çeşitli şekillerde yerleştirilebilen bir ekipmandır. Bu spor barı evde veya spor salonlarında yükseklik ve uzunluğunu ayarlayarak kullanabilirsiniz.

Pull Up Mate, çok etkili, pratik ve basit bir egzersiz sistemidir. Diğer jimnastik egzersizlerinde olduğu gibi anında sonuç olmanızı sağlar.

Vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırmak istiyorsanız, hareketleri çeşitlendirmeniz gerekir. Pull Up Mate‘i değişik şekillerde kullanarak her zaman kendi vücut ağırlığınız ile yüzlerce egzersiz yapabilirsiniz. Bu anlamda, şınav veya atlama gibi vücut ağırlığı egzersizleri, sporcuların istediği vücuda sahip olmalarını sağlar.

Pull Up Mate İle Kadınlar İçin Jimnastik Egzersizleri

İşte size kadınlar için en iyi Pull Up Mate ile jimnastik egzersizleri. Not alın ve bu egzersizleri kuvvet antrenmanlarınıza dahil edin!

1. Göğüs Şınavları

Pull Up Mate ile kadınlar için ilk jimnastik egzersizleri göğüs şınavlarıdır . Hiç kuşkusuz, bu egzersiz göğüs, triseps, abs ve omuz kaslarını güçlendirdiği için en eksiksiz egzersizlerden biridir.

Bu egzersizi yapmak için, ellerinizi çubuğun üzerine koyun ve vücudunuzu plank pozisyonuna getirin. Omuzlardan topuklara kadar mükemmel düz bir çizgi oluşturmalısınız. Hazır olduğunuzda, sırtınızı düz tutun, karın kaslarınızı kasarak dirseklerinizi alçaltın.

 
Pull Up Mate, diğer birçok egzersizin yanı sıra göğüs şınavı da yapmanızı sağlar.
Resim: instagram.com/pullupmate

Bu egzersizi yaparken kollarınızın göğüs kafesinize sıkıca oturduğundan emin olun. Karın kaslarınız barın üst kısmına gelmeden önce durun ve geri gidin.

2. Triceps Hareketi

İkinci olarak, triceps hareketi bu ekipmanla yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir. Bu egzersiz, yapabileceğiniz en zor ve en etkili triceps egzersizlerindendir.

İlk olarak, vücudunuzu iki elinizle barların üzerinde tutmalısınız. Vücudunuzu aşağı indirirken, dirsekleriniz vücudunuza yapışık olmalı, gövdenizi mümkün olduğunca düz tutmalısınız.

Kadınlar ve erkekler için jimnastik, çok etkili egzersizlerdendir.
Resim: pullupmate.co.uk

Gövdenizi dikey tutarak, iterken triseps kaslarınızı gerin. Bu hareketi yaparken omuzlarınızı sıkı tutmayı unutmayın.

3. Pull-Up Egzersizi, Kadınlar İçin Çok Önemli Bir Jimnastik Egzersizi

Avuç içleriniz ileriye doğru bakacak şekilde , Pull Up Mate‘i üst tarafından tutmalısınız. Ellerinizi omuzlarınızın genişliğinden daha geniş bir mesafe açmalısınız. Daha sonra, başlangıç ​​pozisyonuna geçmek için nefes alarak iki kolunuzu da uzatın.

Pull Up Mate her yerde egzersiz yapmak için harika bir ekipman.
Resim: pullupmate.co.uk

Ardından, nefes verin, kaslarınızı kasın. Omuzlarınızı ve üst kollarınızı aşağı ve geriye çekerek gövdenizi kaldırın . Önkollar burada çalışmamalıdır. Nefes alın, kollarınızı tekrarı bitirmek için uzatın ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün.

 

4. Diz Kaldırma

Bu listeye dahil ettiğimiz Pull Up Mate ile kadınlar için son jimnastik egzersizi diz kaldırmadır. Gövde ve karın kaslarınızı kullanarak dizlerinizi kaldırmanız gereken basit bir egzersizdir . Gövde kaslarınızı çalıştırmak ve bu ekipmanla antrenman yapmak için mükemmel bir yoldur.

Kollarınızı gevşeterek bara asılmanız, dizlerinizi göğsünüze doğru getirmeniz ve kollarınızı uzatarak kendi ağırlığınızı desteklemeniz yeterlidir. Ayaklarınızla yere dokunmamanız gerektiğini unutmayın.

Kadınlar için jimnastik, aynı anda birçok vücut kasını çalıştırmak için mükemmel bir seçenektir.
Resim: pullupmate.co.uk

Gördüğünüz gibi, Pull Up Mate, ev egzersiz ekipmanları açısından bir devrimdir. Başlıca avantajı, taşınabilir ve saklanabilir olmasıdır.

Kilolarından ve vücut ölçülerinden bağımsız olarak tüm sporcuların kullanabileceği bir ekipmandır. Neden bu tür egzersizleri günlük seanslarınıza dahil etmiyorsunuz?

  • del Río Alijas, R., & Díaz Torre, A. H. (2015). Calistenia: Volviendo a los orígenes. EmásF: Revista Digital de Educación Física, ISSN 1989-8304, No. 33, 2015, Págs. 87-96, (33), 87–96.
  • Corrêa, C. D., Pontes, H. T. de, Oliveira, N. C. de, Araújo, S. P. de, Portes, L. A., & Cerqueira, P. A. (2018). Mulheres na atenção primária à saúde: exercício físico, estilo de vida e fatores de risco cardiovascular. Revista Eletrônica de Comunicação, Informação e Inovação Em Saúde, 11(3). https://doi.org/10.29397/reciis.v11i3.1319