Vücut geliştirme

Eğitiminizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak ipuçları: Kas inşa etmenize ve bunu yaparken güvende olmanıza yardımcı olacağız.

Kadınların Vücutlarını Tonlandıran Ağırlık Egzersizleri

Kadınlar, doğalarından dolayı, bedenlerini orantılı hale getiren stratejik yerlerinde yağ birikimesini sağlayan ufak bir avantaja sahiptir. Bununla birlikte, doğalarına yardım ederek ve ağırlık kullanarak egzersiz yapmaları da faydalıdır. Sadece erkeklerin ağırlık kaldırabileceği, kadınların ağırlık kaldırmaları durumunda aşırı derecede kaslı olacakları…

100 Tekrar Antrenmanı İle Vücudunuzu Test Edin

Egzersiz yapmaya başladıysanız veya bir süredir egzersiz yapıyorsanız antrenman rutininize renk katmanın yollarını arıyor olmalısınız. Zorlu mücadeleleri aşıp yeni hedeflere ulaşırken etkili ve yapılabilir antrenmanlar ilginizi çekebilir. İşte bu noktada 100 tekrar antrenmanı devreye giriyor. 

Kas Hipertrofisi Tetikleyici Egzersizler

Kas hipertrofisi kas hücrelerinin büyümesi ve kütlesinin artışını açıklamak için kullanılan bir terimdir, bu da spor ve ağırlık kaldırmayla elde edilir. Kas hipertrofisini tetiklemek için gerekli olan egzersiz yoğunluğu kişiden kişiye de değişir ancak ağırlık kaldırma ve kardiyo egzersiz sayesinde…

Esnekliği Arttıran Üç Egzersiz

Esneklik, insan kas sisteminin özelliklerinden yalnızca birisidir, tıpkı güç ve dayanıklılık gibi. Birçok insan esnekliği arttırmanın mümkün olmadığına inanır. Ancak bir takım egzersizlerle esnekliğinizi arttırabilirsiniz. Bu yazımızda size bunlardan bazılarını açıklayacağız.

Göğüs Kaslarını Şekillendiren Dört Egzersiz

Eğer doğru program ve şekillendirme tekniklerini kullanırsanız heykel gibi bir göğüse sahip olmak mümkündür. Hatta, göğüs kaslarınızın tamamını çalıştırdığınızdan emin olmak istiyorsanız programınıza geniş çeşitlilikte hareketler eklemeniz gerekir. Her zamanki gibi yaptığınız set ve tekrar sayısının hedeflerinize bağlı olacağını unutmayın.

Abs
Çelik Gibi Karın Kasları Elde Etmenin Yolları

Çelik gibi karın kaslarına sahip olmak mümkündür! Bunun için, beslenmenize dikkat etmeniz, bazı yiyecekleri bırakmanız ve bir egzersiz programına uymanız gerekli. Cesaretinizi kırmayın ve hemen sonuç almayı beklemeyin. Karın bölgesi, vücudun şekillendirilmesi en zor bölgelerinden biridir ve bu süreç zaman alır.

Kadınlar İçin Kol Rutini

Fitness salonlarını dolduran sayısız spor salonu aletiyle karşılaştıklarında, kol kaslarını nasıl çalıştıracaklarını bilemeyen pek çok kadın var. İşte bu nedenle bu makalede, kadınlar için en iyi kol egzersiz rutinini gözden geçireceğiz.

Kaslı Kollar İçin 6 Egzersiz

Kas sistemi canlılara hareket yeteneği sağlayan kasların oluşturduğu sistemdir. Kaslar vücudun her yerinde vardır ve kütlelerini arttırabilmek için bazı egzersizlerin yapılması gereklidir. Diğer kişilere kıyasla daha çok egzersiz ve antrenman yapan kişiler daha güçlü ve hacimce büyük kaslara sahip olurlar.…

30 Günlük Barfiks Antrenman Planı

Sporcuların hızlı bir şekilde ve yorulmadan barfiks çektiği videolar sıkça karşımıza çıkar. Zaman zaman gördüklerimizden etkilenip kendimize bunu başarmanın mümkün olup olmadığını sorarız. Cevap ise evet, bunu başarmak mümkün. İşte bu yüzden sizin için 30 günlük etkili bir barfiks antrenman…

Sırtı Güçlendirmek İçin 4 Egzersiz

Duruşu büyük ölçüde etkilediğinden dolayı sırtı güçlendirmek çok önemlidir. Egzersizler sayesinde sırtı güçlendirmek ayrıca ağırlık kaldırma performansınızın artmasında da kilit bir rol oynar. İşte bu yüzden, sizin için bu yazımızda sırtınızı güçlendirecek en etkili egzersizlerden oluşan bir derleme hazırladık.

Evde Ağırlık Çalışma Egzersizleri

Spor salonunda bulunan makine ve ekipmanların aynısına sahip olmadığınız için evde ağırlık egzersizleri yapamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Hiçbir şey gerçekten bu kadar uzak olamaz! Bu yazımızda, size evde kendi başınıza yapabileceğiniz bir rutin göstereceğiz. Bunu gerçekleştirmek ise oldukça kolay!

Egzersiz Yapmak İçin Günün En Uygun Zamanı

Tıpkı yapılan antrenmana göre beslenme programının değiştiği gibi birçok sporcunun merak ettiği diğer bir konu da egzersiz yapmak için günün en uygun zamanının ne olduğudur. Sorun şu ki, doktorların ve antrenörlerin fikirleri birbirinden farklı olduğundan bu soruya kesin bir cevap…