Hidrojenli Su ile Vücudunuzu Hidratlı Tutun

Trend olan bu içecek hakkında tüm sırları öğrenin: hidrojenli su. Sporcuların hidratlı kalması için mükemmel bir yoldur.
 

Hidrojenli su sporcuları çok heyecanlandırıyor. Bu yeni içecek bir çok özellikle doludur ve vücudunuzu hidratlı tutmak için çok yararlıdır. Şimdi size bu sıra dışı içecek hakkında her şeyi söyleyeceğiz.

Aynı zamanda, başka bir yol da olamayacağı için, bu suyun zannettiğimiz kadar yararlı olmadığını söyleyen uzmanların görüşlerini de tekrar edeceğiz. Sizi daha fazla bekletmek istemiyoruz, hadi hidrojenli suyun dünyası hakkında konuşalım.

Hidrojenli su nedir?

Hidrojenli su, çözünmüş hidrojen molekülleri ile normal suyun karıştırılması ile elde edilir. Sonucunda çıkan ürün, isminin de bize söylediği gibi, normal sudan daha yüksek hidrojen içeriği bulanan bir sudur.

Alıştığımız sudan neden daha iyidir?

Bu içeceğin normal sudan daha yararlı olmasının sebebi içerdiği ekstra hidrojendir. Bu element sayesinde, bu tür su normal suyun vücudunuzda ulaşamadığı yerlere ulaşmaktadır. Ayrıca daha fazla hidrojen barındırarak, vücudunuz için gerçekten yararlı olan daha fazla antioksidanı da sunar.

Spor yapan insanlar konusunda ise, bu tür su, bir sporcunun günlük hayatını çevreleyen birçok duruma direkt olarak etki ettiği için daha iyidir. Özellikleri arasında daha hızlı toparlanma, daha az dehidrasyon ve daha geç gelen yorgunluk vardır.

Hidrojenli suyun yararları

Şimdiye kadar, bu tür suyun bazı avantajları hakkında konuştuk. Ancak sporlarda kolaylıklarının yanı sır, bu tür suyun herkes için yararları olduğunu bilmeniz gerekir. Bu içeceğin bazı ana yararları ise şunlardır:

 
  • Yaraların iyileşmesine yardım eder.
  • Yorgunluk hissinin gelmesini geciktirir.
  • Yumuşak dokuda sakatlanmaları engeller.
  • Spor seanslarının sonrasında toparlanma sürecini hızlandırır.
  • Antioksidan ve anti inflamatuvar özellikleri vardır.
su içen kadın

Gördüğünüz gibi, eğer spor yapıyorsanız hidrojenli su dikkate almanız gereken bir içecek olmalıdır. Bütün yararları sayesinde, istediğiniz aktivitileri yaparken daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz. Ayrıca, işiniz bittikten sonra daha hızlı toparlanacaksınız.

Hidrasyonun ötesinde faydaları

Bu tür suyun temel kullanımı, aynı normal suda olduğu gibi, vücudunuzdaki sıvı seviyesini doğru seviyelerde tutarak hidrasyon sağlamaktır. Hidrojenli su içen birçok insan özelliklerinin bunun ötesinde olup olmadığını ve başka zamanlarda da içmenin yararlı olup olmayacağını merak ediyor.

Bu tür suyun aynı zamanda cilt sağlığı için de önerildiğini bilmemiz gerekir. Özelliklerinden dolayı, bu tür su kırışıklıkların ve lekelerin görünümü azaltır, aynı zamanda cildin esnekliğini geliştirir.

Bu tür suyla duş almak, çok fazla suya ihtiyacınız olacağı için birçok durumda neredeyse imkansızdır. Bu yüzden en çok yapılan şey uyumadan önce ve uyandıktan sonra yüzün bu su ile yıkamaktır.

Bu su ile yemek yapmaya gelirsek, mantıklı bir hareket olmadığını açıklamak isteriz. Suyu ısıttığınız aman içerisindeki hidrojen tüm özelliklerini kaybeder; bu yüzden sonuç normal su ile aynı olmaktadır. Bu sebeple, bu tür suyu yemekte kullanmaya hiç gerek yoktur, çünkü suyu ve paranızı israf etmiş olursunuz.

hidrojenli su

Hidrojenli su tartışması

Birçok uzman ekstra hidrojenli sunun özelliklerini övmektedir. Bu makalede de konuştuğumuz gibi, özellikle sporculara yönelik birçok yararı vardır, ancak aynı zamanda herkese değil.

Bununla birlikte, diğer uzmanlar ve gruplar bu tür suyun tanıtımında olan yanlış reklamları bildirdi. Özelliklerinin birer mucize olmadığını ve satışlarını arttırmak için abartıldığını söylediler.

Hidrasyonun herkes için gerekli olduğu çok açık bir şeydir. Bu durum çok daha fazla sıvı kaybettikleri için özellikle sporcular için geçerlidir. Bu yüzden, spor öncesi, sonrası ve özellikle uzun spor seanslarında spor esnasında sıvı tüketmeyi unutmayın.