Kas Kütlenizi Arttırmak İçin Protein İçecekleri

Bu yazıda sizlerle fiziksel aktivitenizi ihmal etmeden tüketebileceğiniz birkaç protein içeceği tarifi paylaşacağız. Evdeki doğal malzemeleri kullanarak bu içecekleri kolayca hazırlamanız mümkün.
 

Düzenli antrenman ve spor yapmak kas kütlesini arttırabilmek için şarttır. Fakat, beslenme programınıza protein içeceklerini de dahil ederek vücut geliştirme sürecinizi daha hızlı ve etkili bir hale getirebilirsiniz. Kasların büyüme ve gelişmesine katkıda bulunabilmek için protein bakımından yüksek içecekleri tüketmek oldukça önemlidir.

Protein içecekleri gün boyunca yemek yemeden hızlı bir şekilde ekstra kalori almak için oldukça uygun alternatiflerdir.

Kas kütlenizi arttırmak için gün içinde daha sık yemek yemelisiniz. Eğer gün içinde ekstra 250-500 kalori tüketmeniz gerekiyorsa protein içecekleri sayesinde ekstra kalori ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kas Kütlenizi Arttırmak İçin Doğal Protein İçeceği Tarifleri

Yumurtalı Protein İçeceği

Bu protein içeceğini hazırlayabilmek için gerekli malzemeler sadece 1 litre süt, 3 yumurta, 1 muz ve biraz da yulaf. Hazırlamak için yumurtaları kırıp beyazları sarılarından ayırarak yumurta beyazlarına muz, yulaf ve sütü ekleyip mikser ile karıştırın. Bu içecekler protein bakımından oldukça zengin olmalarının yanı sıra oldukça lezzetlidirler.

Fındıklı Protein İçeceği

Fındık özellikle de spor yapan kişiler için oldukça sağlıklı ve besleyicidir. Bu içeceği hazırlayabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler 1 bardak fındık, şekersiz yoğurt, yağsız süt ve vanilya esansı. Tüm malzemeleri karıştırın ve protein içeceğinizin tadını çıkarın.

 

Çikolatalı Protein İçeceği

Bu protein içeceği fiziksel aktivite sırasında yakılan kalorilerin vücuda geri alınmasını sağladığı için şiddetle tavsiye edilirler. Hazırlamak için gerekli malzemeler yarım bardak yulaf, 2 bardak yağsız süt, kakao tozu, çeyrek bardak horozibiği otu ve yarım çorba kaşığı kahve.

protein içeceği hazırlayan kadın

Ton Balıklı Protein İçeceği

İsmi kulağa farklı gelse de bu protein içeceği aslında çok lezzetlidir. Hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 2 bardak kaynar su ve 1 konserve kutusu ton balığı. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ve hazır olduktan sonra protein içeceğinizi hemen tüketin.

Yer Fıstıklı Protein İçeceği

Yer fıstığı protein içeriği oldukça yüksek olan besindir. Bu protein içeceğini hazırlamak için gerekli malzemeler 10 adet yer fıstığı ve 1 bardak yağsız süt. Tüm malzemeleri blendırda iyice karıştırın ve sonrasında protein içeceğinizin tadını çıkarın.

Çikolata, Yer Fıstığı, Tereyağı ve Muzlu Protein İçeceği

İhtiyacınız olan malzemeler 2 çorba kaşığı çikolatalı protein tozu, yarım muz, yarım kutu sade ve şekersiz yoğurt, 2 çorba kaşığı yer fıstığı ezmesi, 1 kaşık Hindistan cevizi ve 1 bardak su. Bu protein içeceğinin içeriği 460 kalori, 65 gram protein, 28 gram karbonhidrat ve 11 gram yağdan oluşmaktadır.

muzlu protein içeceği

Yulaflı ve Whey (Peynir Altı Suyu) Proteinli İçecek

 

Bu içeceği hazırlamak için gerekli malzemeler 23 gram yulaf, 45 gram yaban mersini, 50 mililitre yağsız süt, yarım muz, 2 çorba kaşığı vanilyalı protein tozu, 1 kaşık ilave şekersiz Hindistan cevizi, yarım çorba kaşığı tarçın ve buz. Bu protein içeceğinin besin içeriği 460 kalori, 62 gram protein, 40 gram karbonhidrat ve 5,5 gram yağdan oluşmaktadır.

Pancar ve Böğürtlenli Protein İçeceği

Bu protein içeceğini hazırlamak için gerekli malzemeler 48 gram pancar, 48 gram böğürtlen, 1 çorba kaşığı chia tohumu, 57 gram şekersiz doğal yoğurt, 2 çorba kaşığı vanilya aromalı protein tozu, 1 bardak su ve buz. Bu protein içeceğinin besin içeriği 454 kalori, 69 gram protein, 40 gram karbonhidrat ve 5 gram yağdan oluşmaktadır.

Yeşil Protein İçeceği

Bu protein içeceğini hazırlamak için gerekli malzemeler 2 çorba kaşığı vanilya aromalı protein tozu, yarım avokado, 28 gram kale, 20 gram ıspanak, 1 kivi, 1 bardak su ve buz. Bu protein içeceğinin besin içeriği 377 kalori, 57 gram protein, 20 gram karbonhidrat ve 23 gram yağdan oluşmaktadır.

ıspanaklı protein içeceği

Özetle, spor yaparak kas kütlenizi arttırmak ve vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız protein içeceklerinden tüketmenizde fayda var. Fakat sporu ve fiziksel aktiviteyi hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz.