Kadınlar Vücut Geliştirme Antrenmanı Yapabilir Mi?

Genellikle insanlar; spor salonlarında kas kütlesini arttıran egzersizlerin erkekler için daha uygun olduğunu düşünür. Ancak bu düşüncenin tersine ağırlıklar ile yapılan egzersizler herkes için çok faydalıdır.
 

Spor salonları hayatımıza girdiğinden beri; kadınların vücut geliştirme antrenmanı yapıp yapmayacağı hakkında birçok efsane oluşmuştur. Çeşitli nedenlerle bu egzersizi yapmayan birçok kadın var. Bu yazıda bu konuyla ilgili gerçekleri anlatacağız.

Kadınlar Neden Vücut Geliştirme Antrenmanı Yapmak İstemez?

Kadınların vücut geliştirme antrenmanı yapmak istememesinin birkaç nedeni vardır ve bu nedenler efsaneler etrafında dönerler. Bunlar bazıları:

Utangaçlık

Utangaçlık vücut geliştirme antrenmanı yapan kadınların kısıtlanmasına yol açabilir. Çünkü erkeklerin onlara baktığına ve hatta yeterli güce sahip olmadıkları için onlarla dalga geçtiğine inanırlar. Tekrar ediyoruz, Bu BİR EFSANE.

Zaman geçtikçe spor salonu herkesin yararlanacağı bir alan haline geldi. Ayrıca yardıma ihtiyaç duyduğunuzda da birinin size yardım etmesi mümkün. Deneyin!

Kadınlar da vücut geliştirme antrenmanı yapar.

Fazla Kaslı Olma Düşüncesi

Bu konudaki en önemli şey, erkeklerde kasların hızlı büyümesinin bir nedeni olduğunu anlamaktır: Erkeklik hormonu testosteron. Neredeyse erkekler kadar güçlü görünen kadınlar, hayatlarını vücut geliştirme sporuna adamışlardır.

Bir kadının vücut geliştirici olması ve  bunun sonuçlarının vücudunda görünmesi için günde birkaç saat antrenman yapması, sekiz özel öğün ile beslenmesi, protein takviyesi ve hatta erkeklik hormonları alması gerekir. Böylece; ağırlık ile yapılan egzersizlerde vücut tonlanacaktır.

Kadınsı Olmadığı Düşüncesi

Birçok kadın, ağırlık ile egzersiz yaparsa kadınsı görünüşlerini kaybedeceğini düşünür. Ancak bu düşünce gerçeklikten tamamen uzaktır. Güzellik standartlarına uyan kadın modeller, vücut geliştirme egzersizleri sayesinde vücutlarının güzel gözükmesini sağladılar. Efsaneleri unutun!

 

Evet Kadınlar Vücut Geliştirme Antrenmanı Yapabilir

Kızlar, ağırlıklar ile antrenman yapma konusundaki korkularınızı bir kenara bırakın! Kilo vermek, kaslarınızı tonlamak, kas direncini veya kas kütlesini arttırmak gibi amaçları gerçekleştirmek için ağırlıklarla antrenman yapabilirsiniz.

Kadın erkek ayrımı olmaksızın herkes egzersiz yapabilir ve herkesin egzersiz yapması gerekir. Bununla birlikte bazı egzersizler ve kardiyo makineleri kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yağlarınız azalacak ve kaslarınız kolayca güçlenecek.

Kadın erkek ayrımı olmaksızın herkes egzersiz yapabilir

Kaslar, onları arttırıp güçlendiren güçlü bir uyarana ihtiyaç duyar ve bu sadece ağırlıklar ile elde edilir. Başlangıçta çok fazla ağırlık kaldıramamanız ve bu konuda kendinizi biraz kötü hissetmeniz çok normaldir. Ancak sakin olun. Bu spor salonundaki herkesin başına gelebilir ve bunun için sizi kimse yargılamayacak.

Yavaş yavaş, her egzersizin anahtarı olan azim ile, daha fazla ağırlığı kaldırabileceksiniz ve bu yüzden de direnç kazanacaksınız.

Bununla birlikte, vücudun güzel gözükmesi için bu kavramlar dengeli olarak yapılmalıdır: Kalori yakma, vücut geliştirme ve elbette beslenme. Sağlığın ve estetik görünüşün bu üç temel unsurundan herhangi birini uygulamazsanız, iyi sonuçlara sahip olmazsınız.

Fazla kilolarınızı vermek istiyorsanız, cildinizin sarkmaması ve fiziksel direncinizi korumanız için kaslarınızı tonlamalısınız. Bunu sadece ağırlık kaldırarak başarabilirsiniz. Bu yüzden korkularınızı yenin ve kendinizi tüm vücudunuzun çalışacağı bir rutine bırakın.

 

Öyleyse; kadınlar vücut geliştirme antrenmanı yapabilir mi? Tabii ki evet! Artık bu egzersizleri daha fazla yapmalılar! Harekete geçin. Yakında sonuçları göreceksiniz!