Egzersiz Uygulamaları: Rutininizi Yönetmek İçin En İyi Seçenekler

25 Kasım, 2018
Egzersiz uygulamaları, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek isteyen kişilerin kendi rutinlerini kontrol etmesini kolaylaştırır.
 

Konu egzersiz olduğunda egzersiz uygulamaları en iyi dostunuz olabilir. İnsan faktörünün tamamen yerine geçmese de, rutinleri ve kalori alımını takip etme açısından çok büyük kolaylık sağlarlar. Bu yazımızda egzersizinizi en verimli hale getirmek için, en iyi egzersiz uygulamalarına göz atacağız.

Egzersiz Uygulamaları: Faydalı Araçlar

Bu uygulamalar günlük egzersiz rutini düzenlemek için harika yoldur. Başlamak için sadece yaşınız, cinsiyetiniz ve hedefleriniz gibi çok basit birkaç veri girmeniz yeterli olacaktır.

Sedanter bir yaşam tarzı yaşadığınızı, yaptığınız egzersiz miktarını ya da çok aktif biri olduğunuzu belirtmeniz gerekebilir.

Benzer şekilde, kilo vermek, kas yapmak veya mevcut kilonuzu korumak gibi hedeflerinizi belirlemeniz gerekiyor: Bütün bu detaylar uygulamanın size gereken önerileri yapabilmesi için gereklidir.

Rutininiz İçin En İyi Uygulamalar Hangileridir?

Endomondo

Bu uygulama birkaç farklı fonksiyon sunar, bu da bu uygulamayı bütün yaş grupları ve yetenek seviyeleri için ideal hale getirir. Uygulama ücretsizdir, ama küçük bir miktar para ödeyerek birkaç farklı seçenek satın alabilirsiniz.

Endomondo, kişilere kendi rutinlerini ve performanslarını takip etmeleri ve kayıtlarını tutmak için olanak sağlar. Buna ek olarak uygulamayı Apple Watch’unuz ile senkronize edebilirsiniz.

Seven

Bir telefon uygulaması
 

Seven; en iyi ve aynı zamanda en çok emek isteyen uygulamalardan biridir. Hedef; kullanıcıların 7 dakikalık rutini, 7 ay boyunca her gün sıkı bir şekilde yerine getirmesidir. Bu amaçla uygulama, her bir farklı egzersiz için egzersizin doğru formunu açıklayan 3 boyutlu rehberlik sağlar.

Runtastic

Bu uygulama esasen koşucular arasında popüler olan uygulamalardan biridir. Amatörler ve aynı şekilde profesyoneller için egzersiz planları sunar. Bu uygulama hız, yükseklik, zaman, mesafe ve kalorileri ölçmek ve kaydetmek için çok etkili bir uygulamadır. Aynı zamanda uygulama, kullanıcının performansını göstermek için günlük istatistikler çıkartır.

Welfitter

Bu uygulama ekstra motivasyona ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir araçtır. Günlük rutinlerinizi takip etmekle kalmayıp, aynı zamanda tutarlılık ve iyi performans için ödüller de sunuyor.
Tamamen ekonomik açıdan bakıldığında, Wefitter, farklı çevrimiçi mağazalarda ve diğer bağlı kuruluşlarda kullanılabilen çok çeşitli indirimler ve teklifler sunmaktadır.

Daily Butt Workout

Kalça egzersizi telefon uygulaması.

Daily Butt Workout; belirli kas gruplarını çalıştırmak konusuna odaklanmış bir uygulamadır. Uygulamanın anlaşılabilir ve detaylı olarak açıkladığı, günlük 5 dakikalık rutinleri yaparak bacak ve kalça kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

Myfitnesspal

Bu uygulama sağlıklı yaşam tarzı rehberliği arayanlar ve aynı zamanda yeni başlayanlar için mükemmeldir. Rutinlerinizi egzersiz ve beslenme açısından yönetmeniz için en iyi uygulamalardan biridir.

Myfitnesspal kullanıcının günlük beslenmesinin kayda alınmasını isteyen efektif bir diyet rehberliği de sunuyor. Bunun yanı sıra kullanıcının hedeflerini ve kalori açısından gelişmesini takip eden egzersiz rutinleri sunuyor.

Virtuagym

Virtuagym’in amacı kullanıcının nerede olduğuna bağlı olmadan egzersiz yapmasıdır. Bunun üstesinden gelebilmek için bu uygulama şartlara bağlı olarak uygulanan 500 den fazla egzersiz sunuyor. Bu nedenle rutininiz evde, spor salonunda veya tatil yaparken bir otelde olmanıza göre önemli ölçüde değişiklik gösterecektir.

Google Fit

Google Fit uygulamalar arasında en popüler ve en geniş indirilme sayısına sahip olan uygulamalardan biridir. Uygulama kalp ritminiz, adımlarımız, hızınız, egzersiz süreniz ve yakılan kalorilerinizin kapsamlı kaydını tutar.

Google Fit uygulaması.

Uygulama, kullanıcıların günlük performans istatistiklerini ve performansınızı nasıl geliştirebileceğiniz hakkında öneriler sunuyor. Uygulama tamamen ücretsiz ancak sadece Android kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

 

Bu tarz uygulamalar, egzersiz yapmanın ve günlük aktivitelerin ötesinde birçok farklı çeşitte hizmet sunan uygulamalardır. Kullanıcı bu 8 uygulama ile performansının kontrolünü daha fazla ele alabilir ve arzu ettiği hedeflere ulaşmayı daha kolay hale getirebilir..