Bu 8 Sporla Kalori Yakın, Formda Kalın ve Eğlenin

19 Haziran 2019
Ana egzersiz motivasyonlarından birinin kalori yakmak olduğunu biliyoruz. Yaptığınız egzersizlerden en iyi şekilde yararlanmak için, hangi spor ve egzersizlerin en hızlı kalori yakacağını bilmek önemlidir. Bir seansta birçok kalori yaktığınızda, sonuçları hızlı bir şekilde görür ve kolayca kilo verirsiniz.

Birçok insan kalori yakmak ve kilo vermek için egzersiz yapar. Kalori yakmak, kilo vermenize ve yağ yakmanıza yardımcı olur ve egzersiz yapmak kas geliştirmek için mükemmeldir, bu nedenle bu yararlar en iyi şekilde görünmenize ve hissetmenize yardımcı olur. Hangi sporun en fazla kaloriyi yaktığını bilmek, fitness hedeflerinize ulaşmada yardımcı olabilir.

Bu 8 sporla kalori yakın

Koşu

saatine bakarak koşan adam

Koşu, bu listedeki ilk sırayı alır, çünkü koşmak kalorileri yakmanın en etkili yollarından biridir. Saatte 9 km hızla koşarsanız, altmış dakikada bin kalori yakabilirsiniz. Buradaki zorluk, bir seferde bir saat boyunca koşabilecek güce ulaşmaktır; bu zor ama ulaşılabilir bir hedeftir.

Koşmanın en büyük dezavantajı, vücudunuzun eklemlerinin etkilenmesidir, bu nedenle herkes uzun mesafe koşuları yapmaya uygun değildir. Ama yapabilirseniz, o bitiş çizgisine doğru koşmaya başlayın!

Bisiklet sürmek

kaskla bisiklete binen adam

Koşmanın aksine, bisiklete binmek eklemlerinizi etkilemez, bu nedenle eklemlerinize zarar verme olasılığınız daha düşüktür. Ek olarak, bisiklet sürmek en fazla kalori yakan sporlardan biridir, çünkü saatte yaklaşık 25 km hızla bisiklet sürerek, altmış dakikada bin kalori yakabilirsiniz. Birçok insan için bisiklet sürmek koşmaktan daha kolay ve daha çekicidir, ancak bu zevklerinize ve dayanıklılığınıza bağlı olacaktır.

Squash

Yaygın bir spor olmasa da, squash listemizde üçüncü sıradadır, çünkü tek bir seansta çok fazla kalori yakabilirsiniz. Kardiyovasküler performansı ve dayanıklılığı geliştirmek için ideal bir spordur.

Squash dengeyi, çevikliği ve konsantrasyonu arttırır ve ayrıca bir saatte yaklaşık dokuz yüz kalori yakmanızı sağlar. Çiftler halinde oynanan sosyal bir spor olduğundan, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bir seansın sonunda, o gün tükettiğiniz kalorilerin çoğunu yakmış olacaksınız.

Boks

Boks, eskiden erkeklerin egemen olduğu bir alandı; ama neyse ki, bu spor artık hem erkekler hem de kadınlar tarafından seviliyor. Boks yaparak yedi yüz kalori yakabilirsiniz.

Ringde gerginliğinizi atacak, stresinizi azaltacak ve bir seansta birçok kalori yakacaksınız. Fiziksel ve duygusal sağlığınızı geliştireceksiniz, bu nedenle boks, hem fitness, hem de duygusal hedeflerinize ulaşmanın harika bir yoludur.

Kürek çekme

Yaz aylarında dışarı çıkıp egzersiz yapmak her zaman harikadır. İnsanlar yeni egzersizler yapmayı düşündüklerinde kürek çekmeyi akıllarına getirmezler, ancak denemeyi bir düşünmelisiniz! Bu spor bir saatte bin kalori yakmanızı sağlar.

Ayrıca, verimli bir spor yaparken doğanın tadını çıkarabileceksiniz. Bir insan daha ne ister ki?

Kayak yapmak

Kayak, saatte yaklaşık bin kalori yakmanıza izin veren başka bir açık hava sporudur. Henüz kayak yapmayı denemediyseniz, fazla çaba harcamadan kar üzerinde süzülmek gibi göründüğünü düşünebilirsiniz. Kayak, göründüğünden çok daha zordur, denge ve dikkat gerektirir. Ayrıca, devamlı sürdürmek zorunda olduğunuz sabit çömelme pozisyonu uyluk yanığına neden olabilir. Güzel dağlar arasında süzülürken, kalorileri çabucak yakmak için yamaçları ziyaret edin.

Yüzmek

havuzda yüzen adam

Yüzmenin vücudunuzdaki yararlarından bahsettik. Yüzme, tüm vücudu çalıştırmak için harikadır ve emekleme veya kelebek yöntemleriyle yüzmeyi öğrenirseniz, saatte bin yüz kaloriden daha fazlasını yakabilirsiniz. İnanılmaz!

Yüzmenin bir diğer büyük yararı eklemleriniz için iyi olmasıdır. Yüzmek eklemleri ve kasları güçlendirir ve aynı zamanda sırtınızın, omuzlarınızın ve kollarınızın işlevini geliştirir.

İp atlamak

ip atlayan kadın

Çoğu insan ip atlamayı çocukken yapılan bir aktivite olarak hatırlar. İp atlamanın saatte ortalama dokuz yüz kalori yakabileceği keşfedildi, yani bu spor kas geliştirmek ve kilo vermek için harikadır. Meşgul olduğunuzu ve bir saat boyunca ip atlayamayacağınızı biliyoruz. Ancak, televizyon izlerken muhtemelen beş veya on dakikalık bloklar halinde çalışabilirsiniz.

Bu 8 spordan herhangi birini düzenli olarak uygularsanız, birçok kalori yakabilir, daha zinde ve güçlü olursunuz. Herkes farklı olduğu için bu sporların bazıları vücudunuz için diğer sporlardan daha iyi sonuç verebilir.

Vücudunuzu dinleyin ve acı veren hiçbir şey yapmak için zorlamayın. İlk önce hangi sporu deneyeceğinizi biliyor musunuz?