Evde Egzersiz Yapmanıza Yardımcı Olacak Fitness Kanalları

Fitness kanalları evde spor yapmak için mükemmel bir fikirdir. Özellikle de koronavirüs nedeniyle izolasyonda olduğumuz bu günlerde. İşte bazı seçenekler.
 

Koronavirüs karantinası sırasında sıkıldınız ve evde egzersiz yapmak mı istiyorsunuz? Hava durumu veya günün saatinden bağımsız bir şekilde antrenman yapmaya başlamak ister misiniz? Bu fitness kanalları size çok yardımcı olabilir ve bunları kullanmak için herhangi bir ödeme yapmanız da gerekmez!

Evde egzersiz yapmak için iyi fitness kanalları

Hareketsiz bir yaşam tarzının ve can sıkıntısının etkileri, COVID-19 karantinasının ilk birkaç gününde fark edilmeye başlıyor. Aktif kalmak istiyorsanız, ancak fazla alanınız yoksa, aşağıdaki fitness kanallarını öneririz. Bu şekilde, TV izlerken egzersiz yapabilir ve bu zorunlu izolasyon durumundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

1. Walk at Home by Leslie Sansone

Bu kanal, evden çıkabildiklerinde bile asla egzersiz yapmayanlar için iyi bir başlangıç noktasıdır. Ayrıca, yürüyüş yapmak çoğu insanın sorunsuz bir şekilde yapabileceği bir şeydir. Küçük bir dairede yaşıyorsanız biraz karmaşık gelebilir, ancak Leslie size bu süreçte herhangi bir şeyi kırmadan veya dökmeden mobilyalarınızın arasında nasıl süzüleceğinizi anlatacaktır!

Walk at Home, iyi bir egzersiz rutini sağlamasının yanı sıra, enerjinizi artırmak, tüm gün Netflix izlemenin getirdiği uyuşukluktan kurtulmak ve zihninizi temizlemek için beş dakika kapalı alan yürüyüşü sunuyor. Tam bir rutin için haftanın her gününe özel bir video var.

 

2. Gym Virtual

Bu, Patry Jordan’ın YouTube kanalı. Patry, kendini hem fitness hem de güzelliğe adanmış eğlenceli bir Katalan. Herhangi bir ekipman gerektirmeyen 600 tam rutin videosuyla evde egzersiz yapmak için farklı seçenekleriniz var. Bu kanalda ayrıca yemek, sağlık, yemek tarifleri ve spor ipuçları da bulabilirsiniz.

laptopundan video izleyerek evde spor yapan kadın

Gym Virtual videoları, 10 dakikalık kardiyodan karın kasları, kalça kasları veya bacaklar için belirli rutinlere kadar her şeyi içerir. Ayrıca ısınmak ve esnemek için de birkaç rutin bulabilirsiniz.

3. Deporlovers

Bu, izolasyon sürecinde kaçırmamanız gereken başka bir fitness kanalı. Haftada bir video yayınlıyorlar, ve halihazırda yayınlanmış yüzlerce videoları var. Rutinleri de çok basit, çünkü hepsini ayrıntılı olarak açıklıyorlar. Deporlovers kanalının hedef kitlesi, kalçalarını, bacaklarını ve karın kaslarını tonlamak isteyen kadınlardır.

4. Ictiva, tu gimnasio en casa

Bu YouTube kanalı, koyduğumuz hedefe her biri yaklaşık 25 dakikalık videolar aracılığıyla ulaşmamızı sağlıyor. Yoğun aerobik egzersizlerden kol ve bacak rutinlerine, kardiyo ve yoğun step seanslarına kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Ayrıca boks, esneme, kol tonlama, karın kasları, ve benzeri alanlarda egzersiz türüne göre iki dakikalık kısa egzersiz videoları ve listeleri de var.

5. Fausto Murillo

Fausto Murillo’nun egzersizleri gerçekten çok yoğundur. En iyi yanı, haftada iki kez canlı yayın yapması ve haftada üç kez yeni rutinler sunmasıdır. Ayrıca karın kaslarınızı tonlamak için 30 günlük bir meydan okuma içerir ve sağlıklı beslenme için ipuçları sunar.

 

6. Entrena con Sergio Peinado

Bu, YouTube’de en çok izlenen spor kanallarından biridir. Her hafta egzersiz rutinleri, motive edici fikirler ve beslenme ipuçları sunar. En popüler videoları arasında, karın kaslarınızı tonlamak veya kalçalarınızı ve bacaklarınızı güçlendirmek için rutinler vardır.

7. Fitness Blender, en geniş kapsamlı fitness kanallarından biri

Bu kanaldaki videoların anlaşılması çok kolaydır. Kelli ve Daniel süre, zorluk, antrenman türü, kas grupları, kalori yakımı ve daha fazlasına göre sınıflandırılmış 500’den fazla rutin sunuyor.

Genellikle haftada bir video yüklerler ve her şeyi çok iyi açıklarlar. Elinizde olan aletleri kullanarak evde egzersiz yapmak mükemmeldir.

8. Yoga with Adriene

Adriene Mishler, YouTube’deki en önemli yoga öğretmenlerinden biridir. İnsanı sakinleştiren, esneten ve rahatlatan yumuşak bir ses kullanarak videolar çeker. Adriene’in rutinleri 20 ila 40 dakika arasındadır ve elbette her birini evde yapabilirsiniz.

En sevdiğiniz spor kanallarını bulun!

Karantina sırasında abone olabileceğiniz ve egzersiz yapmak için kullanabileceğiniz diğer fitness kanalları arasında Elena Malova (kalça ve karın kaslarınızı çalıştıracak videolar bulabilirsiniz), Dakidissa S (Susana, yoga ve Pilates tutkusunu paylaşan bir Valensiyalıdır) ve Sascha Fitness TV (forma girmek için uygulayabileceğiniz egzersizler sunar) vardır. Onları keşfedin ve en çok beğendiğinizi seçin!

 
  • Portalatin, B. Cómo evitar los kilos de más de toda tu familia en el encierro: ejercicios para hacer en casa. El Español. Marzo 2020. https://www.elespanol.com/mujer/saludables/20200317/evitar-kilos-toda-familia-encierro-ejercicios-hacer/475204127_0.html
  • Bech, L. Ejercicios que puedes hacer en casa (y pasar mejor la cuarentena). Hola. Marzo 2020. https://www.hola.com/estar-bien/galeria/20200316163182/ejercicios-casa-cuarentena-coronavirus-lb/1/