Çok Fazla Zaman Harcamadan Basit ve Protein Açısından Zengin Bir Şeyler Hazırlayın

2 Ekim 2019
Diyetinize sağlıklı bir miktarda protein dahil etmek için, en kolay ve en besleyici tariflerden bazıları ile tanışın. Diyet yaparken, lezzetli yemekler yemenin tadını çıkarın.

Çoğu insan günlük protein ihtiyacını karşılamak için tavuğun göğüs kısmını yer. Ancak, size farklı tatlar verebilecek ve vücudunuza gerekli miktarda protein sağlayacak çok çeşitli etler var.

Bu nedenle, bu makalede, çok fazla zaman harcamadan hazırlayabileceğiniz ve büyük miktarda protein alacağınız birkaç tarif öneriyoruz.

Fazla Zaman Harcamadan Hazırlayabileceğiniz Protein İçeren Tarifler

Marine Edilmiş Tavuk Salatası

Deniz mahsullerinden oluşan yemeklerde olduğu gibi, salatalar da farklı etleri birleştirmek için mükemmel bir seçimdir. Tavuk genellikle bu tür yemeklere eklenen en saf beyaz et türüdür.

Salamura tavuk salatası

Diğer avantajların yanı sıra, bu tarif birkaç gün geçtikten sonra da tüketilebilir. Çünkü marine edilmiş tavuktur. Aynı zamanda bu teknik yemeklerinize çeşitlilik sağlayan bir pişirme tekniğidir. Marine edilmiş tavuk salatası sayesinde 47 gram protein ve sadece 440 kilokalori alırsınız.

Sebzeli Hindi Strudel

Alman menşeli bir pişirme tekniğidir. Ülkemizde çok bilinen bir yemek değildir. Buna rağmen, en çok sevdiğiniz et ve sebzelerle doldurulmuş bir çeşit makarna hazırlamak için çok kolay ve hızlı bir yöntemdir.

Sebzeli Hindi Strudel

Strudel, yufka hamurlarından yapılan iştah uyandıran bir dış görünüme sahiptir. Çok yenilikçi bir yemektir. Bu tarifle hazırlanmasına fazla zaman harcamadan 78 gram protein alabileceksiniz.

Beyaz Peynirli Izgara Tavuk

Protein içeren tariflerden bir diğeridir. Ana yemeğinize taze domates ve beyaz peynirle de eşlik edebilirsiniz. Bu sadece 420 kilokalori ve  42 gram protein sağlar. Aynı zamanda besin değeri yüksek ve hazırlanması çok kolay bir yemektir.

Soğan ve Brokoli İle Karaciğer

Karaciğer ülkemizde çok tüketilen yiyeceklerden biri değildir. Ancak çok faydası olan bir et türüdür. Büyük oranda fosfor, demir ve vitamin içerir. Tüm bunlar onu sporcular ve hamile kadınlar için çok uygun bir yiyecek olmasını sağlar.

Ayrıca, içorgan sevmeyen ve  tadına bakmak istemeyen biriyseniz, etinizin tadını gizlemek için evinizde soğan ve brokoli eşliğinde bu tarifi hazırlayabilirsiniz. Bu yemeği kısa sürede hazırlayarak 37 gram protein alabilirsiniz.

Fırında Patatesli Hindi Budu

Hindi budu çok klasik bir yiyecektir. Ancak tavşan gibi diğer etleri de tercih edebilirsiniz.

Yemeğinize daha fazla lezzet vermek ve daha fazla besleyici olmasını sağlamak için hindi butlarına en sevdiğiniz sebzeleri  ekleyebilirsiniz. Bu yemeği kısa sürede fırında hazırlayabilirsiniz. Bu yemeği sadece bir saat içerisinde hazırlayarak 44 gram protein alacaksınız.

Sebzeli Dana Eti Köfte

Henüz bahsetmediğimiz etlerden bir diğeri de dana eti. Mutfakta fazla zaman harcamadan protein yönünden zengin tarifler hazırlayabilirsiniz.

Sebzeli köfte

Her çeşit etle yapabileceğiniz çok geleneksel bir yemektir. Ancak harika bir tada ek olarak 48 gram protein almanız için  dana etini tercih edebilirsiniz.

Tavuklu Sezar Salata

Kuşkusuz, Sezar salatası tavuk ve tost gibi farklı yiyeceklerle birlikte tüketebileceğiniz çok yönlü bir yiyecektir. Siz kendi damak tadınıza göre değiştirebilir ve en çok sevdiğiniz malzemeleri ekleyebilirsiniz.

Cesar sosu

Çok sağlıklı bir tarif olmasının yanı sıra, 44 gram protein ve 375 kilokalori içerir. Evet bunların hepsini de  en çok sevdiğiniz malzemeleri ve sosu eklediğiniz basit bir salatada!

Kısacası, kısa zamanda hazırlayabileceğiniz protein yönünden zengin çeşitli tarifler var. Ayrıca gördüğünüz gibi, tavuğun yanında protein almanıza yardımcı olan çok çeşitli başka etler de var.