Kadınlar İçin Antrenman Öncesi 4 Gıda Takviyesi

Hedefinize bağlı olarak, spor salonundaki çabalarınızı desteklemesi için egzersiz ile bir diyet planını birleştirmelisiniz. Bu amaçla kadınlar için harika bir opsiyon olabilecek birçok antrenman öncesi gıda takviyesi mevcuttur.
 

Kadınlara özel antrenman programlarının belirli özellikleri bulunur, bu da kadınlar için antrenman öncesi gıda takviyesinin de farklı olduğu anlamına gelir. Egzersiz planları daha fazla alt bedene odaklanarak ince bir bedeni korumaya hedeflidir.

Kadın antrenmanının bu belirgin özellikleriyle başlayarak bedeninizin yapısını her zaman geliştirmelisiniz, buna da kadınlar için antrenman öncesi gıda takviyeleriyle başlayabilirsiniz.

Multivitamin: İhmal Edilmemesi Gereken Müttefik

Çok basit görünse de bu onu daha önemsiz kılmaz. Multivitaminler bedeninizin her zaman ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerden oluşan takviyelerdir. Dahası, sıradan bir ürün olması enerji katkısını azaltmaz.

multivitamin hapları

Çinko, magnezyum, potasyum ve birçok vitamin neredeyse her takviyenin içinde bulunur. Sadece enerji vermekle kalmaz aynı zamanda metabolik süreçlerinizi her seviyede desteklerler.

Multivitaminler, bedeninizin ihtiyaç duyduğu maddeleri yenileyerek eksikliklerinizi gidermenize yardımcı olur. Bu eksiklikler, planlı ve dengeli bir diyet yapıyorsanız bile gerçekleşebilir. Her gün bu vitaminleri kullanmak antrenmanlarınızın daha akıcı olmasını sağlar çünkü multivitaminler enerji seviyenizi düzenler.

Kazein Kadınlar İçin Faydalı Bir Proteindir

Kazein sütten gelen, çözünmez fosfoproteindir. Kazeini direkt ve düzenli kullanmak kas kapasitesini ve yağ emilimini artırır. Böylelikle düzgün kullanıldığında istenmeyen kilo alımına neden olmaz.

Tek dikkat edilmesi gereken şey bu proteinin süte alerjisi olan insanlara uygun olmamasıdır. Bazı insanlar laktoza alerjisi olduğunu düşünse de aslında bu proteine alerjisi vardır. Bu nedenle bir alerji uzmanına bununla ilgili bir test yaptırmanızı öneriririz.

 

Garantili Antrenman Öncesi Gıda Takviyesi: Nitrik Oksit

Kadınlar için antrenman öncesi gıda takviyelerinin sağlaması gereken şeylerden biri de fiziksel performansta artıştır. Özellikle nitrik oksit bir damar açıcıdır, yani siz egzersiz yaptıkça oksijen seviyeleri ve kan akışını iyileştirir. Bu da her antrenman için dayanıklılığınızı belirler.

Ana aktif bileşenin insan vücudundaki etkisi kadınlar için antrenman öncesi gıda takviyelerinden beklediğiniz her şeyi sağlar. Vücuttaki yağı azaltır, kas iyileşmesini ve direncinizi artırır.

Uzun süre egzersiz yapan kadınlara nitrik oksit sıklıkla önerilir

Göz önünde bulundurmanız gereken bir başka şey de oksijen sağlamasıdır. Bunu kullanan kadınlar daha uzun vadeli kas belirginleşmesi deneyimlerler. Bu tip bir faydayı güvenli bir biçimde sağlayacak çok fazla ürün yoktur.

Kadınlar İçin Antrenman Öncesi Gıda Takviyesi: Peynir Altı Suyu (Whey) Proteini

Bir başka faydalı madde de süt proteininden gelmektedir. Bu yüzden bazı insanlar onu kazein ile karıştırmaktadır fakat aslında iki farklı şeydir. Peynir altı suyu proteini vücudunuzda daha hızlı çözülür bu da daha çabuk etki ettiği anlamına gelir.

peynir altı suyu protein tozu

Peynir altı suyu proteini kas yenilenmesinden ziyade yeni kas lifleri yaratmak için yararlıdır. Bazıları içinden sadece birini seçmektedir, diğerleri ise daha kapsamlı bir etki için ikisini de birlikte kullanmaktadır. Yine de ikisini de bir eğitmen gözetiminde kullanmalısınız.

 

Peynir altı suyu proteinini ayrıca bir antrenman öncesi gıda takviyesi olarak kullanıp kazeini gece kullanabilirsiniz. Peynir altı suyu proteini kas kütlesinin oluşturulmasına yardımcı olurken kazein siz dinlenirken onu korumaya yarıdmcı olur. Böylelikle her iki opsiyondan da tam anlamıyla yararlanabileceksiniz.

Sonuç olarak, başka seçimler olsa da kadınlar için bu dört antrenman öncesi gıda takviyesi kadınların formunda kalabilmesi için gerçekten etkilidir ve faydalıdır. İhtiyacınıza göre karıştırabilirisiniz de, fakat bunu eğitimli bir uzmanın gözetimi altında yapmalısınız. Bu durumda dozlarınız belirlenecek ve onu takip edeceksiniz.