Kilo Vermek İçin Tüm Zamanların En Kötü Fitness Tavsiyeleri

10 Şubat 2019
Birçok kez kilo vermeniz için size bazı öneriler sunduk. Ancak, en çok tekrarlanan tavsiyeler genellikle en az etkili olanlardır. Yanlış bilgilendirme sadece cehaletin beşiği değildir, aynı zamanda sizi cehaletin kurbanı yapar.

Anneannenizin kilo vermek için kullandığı yöntem, kuzeninizin arkadaşının çok çabuk kilo vermesini sağlayan hilesi vb… Tıpkı dedikodu gibi ağızdan ağıza yayılan yöntemlerin belirli bir dayanağı yoktur. Çoğu durumda fayda yerine zarar verirler. Vaktinizi ve çabanızı boşa harcamayın!

1800 ve 1930 yılları arasında, insanın yaşam süresi 30, en fazla 34 yıldı. Yıllarca, insanlar bilime yer açmak için çalışma yöntemleri geliştirdiler. Teknolojik, tıbbi, kentsel ve diğer alanlardaki gelişmeleri gerçekleştirdikleri için insanlığa faydalı oldular.

Şu an bile, bilimin varlığına rağmen, eski hatta çoğu zaman yanlış inanışa ait bazı mit, tavsiye veya yorumlar devam etmektedir. Bu nedenle, bu yazımızda tüm zamanların kilo vermek için en kötü fitness ipuçlarını bir araya getirip çözümlerini açıklıyoruz.

Karın egzersizi yapan kadın

Egzersiz Yapmak Yeterlidir

Birçok insan egzersizin, herkesin kilo vermek için ihtiyaç duyduğu sihirli bir değnek olduğunu düşünüyor. Tabii ki, kilo vermek için yapılması gerekenler arasında egzersiz yapmak da yer alıyor. Bununla birlikte, bu kilo vermek için en kötü fitness ipuçlarından biri haline gelmiştir. Sadece egzersizlere öncelik verilmemelidir. Kilo vermeyi garanti eden birçok husus vardır.

Vücudumuz olağanüstü bir şekilde çalışır ve uyarılması gereken birkaç sisteme sahiptir. Bu nedenle diğer değişkenleri de göz önünde bulundurmalıyız. Kilo vermede en önemli hususlardan biri, yediklerimize dikkat etmektir! Egzersizin günlük yediğiniz kalori miktarını düzenlediğini düşünüyorsanız iyi sonuçlar alamazsınız. Çünkü kilo vermek için ilk adım iyi bir diyet yapmaktır.

Korse Yan Taraflardaki Birikmiş Yağları Ortadan Kaldırır

Bu görüş, şüphesiz kilo vermek için dev bir fitness hatasıdır. Vücut yağını yok etmek için bir korse kullanma tavsiyesi çoğunlukla kadınlara yöneliktir. Reklam ilanları, bu korseleri stilize bir vücut elde etme vaadi ile satarlar. Ayrıca ‘yağdan kurtulma’ ve dolayısıyla kilo vermeyi sağlayanları da vardır.

Gerçek şu ki, korseler vücuttaki kan akışını engeller. Bu hiç bir şekilde yağı ortadan kaldırmaya ya da vücudu kalıcı olarak şekillendirmeye yardımcı olmaz. Aksine, dolaşım sorunlarına, varisli damarlara, selülit ve çatlak izlerine neden olur. Bu yüzden onları kullanmaktan kaçının!

Çay Diyetinin Maksimum Etkisi Vardır

Okuldaki en iyi arkadaşınız, kuzeninin arkadaşının bir bitki çayı diyetiyle çok hızlı bir şekilde kilo verdiğini söyledi. Ayrıca internette elma diyeti ve diğer ünlü diyetleri de var. Bu şekilde, yüzlerce insan, insan vücudu üzerindeki etkisini bilmeden farklı diyetleri uyguluyor.

At kuyruğu çayı

Birilerinden duyduğunuz veya bir moda dergisinde okuduğunuz herhangi bir şeyin diyetini yapmak, kilo vermeniz için iyi bir fikir değildir. Bu son derece önemlidir. Çünkü fiziksel bütünlüğünüzü riske sokabilirsiniz. Her diyet günlük aktivitelerle baş edebilmeniz için gerekli beslenme dengesine sahip olmayabilir.

Kilo vermek söz konusu olduğunda, iki hafta boyunca diyet yapmak, kilo vermek ve daha sonra aynı beslenme alışkanlığına geri dönmek isteyebilirsiniz. Gerçek şu ki, kilo vermek ve kilonuzu korumak için kötü alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Daha da önemlisi yaşınıza, cinsiyetinize ve boyunuza göre dengeli bir diyet uygulamalısınız. Bu nedenle, bir diyetisyene gidin. Böylece beslenme problemleri yaşama riskiniz olmaz.

Herhangi birinden tavsiye veya öneri alıp uygularken dikkatli olun. İlk önce bilgi edinin. Önerileri rastgele uygularsanız tehlikeli ve kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sizi genel olarak beslenme, dolaşım ve sağlık sorunlarına maruz bırakır. Artık kilo vermek için bu fitness ipuçlarını bildiğinize göre ne yapacağınızı da öğrenmiş oldunuz!