İspanyol MotoGP Sürücüleri

En yüksek motorsiklet kategorisinin bir parçası olan İspanyol motorsiklet sürücüleri ile tanışın. Ünvanlarını yükseltmek için geniş ve ulusal bir temsil gücüne sahiptirler.
 

MotoGP’de en yüksek motosiklet kategorisinin çoğunluğunu İspanyol sürücüler oluşturmaktadır. Alt kategorilere baktığınızda da, bu eğilimin devam ettiğini görürsünüz. Çünkü hem Moto2 hem de Moto3’te sayısız İspanyol sürücü yer alıyor.

Birazdan, MotoGP Dünya Şampiyonası’nın bir parçası olacak İspanyol sürücülerden bahsedeceğiz. Birçoğu detaylı deneyime sahip bu sürücüler, becerilerini bir yıl daha sergileyecekler. Bu listeye, MotoGP’ye başarı arayışı içinde gelen ve idollerini yenmek için istekli olan sürücüleri de ekledik.

# 99 # Jorge Lorenzo

Lorenzo ve Ducati’si birbirlerine yavaş yavaş adapte oluyor. Yol zorlu olsa da, Lorenzo’nun motosiklete daha çok alıştığı ve güvendiği görülüyor. O, her zaman göz önünde bulundurulması gereken bir rakip. Kısa sürede Ducati’yi zirveye çıkarması veya en azından birincilik için zorlu bir yarış ortaya koyması bekleniyor.

İspanyol MotoGP Binicileri: Jorge Lorenzo.

# 25 # Maverick Viñales

Sadece bir yıl sonra Viñales, Valentino Rossi ile bir garajı paylaşacak. MotoGP’nin ikinci sezonunda, Viñales’ın bir sürücü olarak güçlenmesi bekleniyor. İlk sezonunda mükemmel sonuçlar elde ettiği için birçok kişi tarafından takip ediliyor.

# 26 # Dani Pedrosa

Dani Pedrosa, MotoGP’deki bir diğer İspanyol sürücü. Pedrosa bir yıl daha Honda takımının bir parçası olarak kalacak. Şimdiki dünya şampiyonu Marc Márquez ile bir garaj paylaşacak. Bazı kaynaklara göre, bu Katalan sürücünün Honda ile son yılı olabilir. Marka ve sürücü arasındaki ilişki bu alandaki en uzun ilişkilerden biridir.

motor yarışı yapan motorcular

# 93 # Marc Márquez

Dünya şampiyonu unvanını yenilemek için yoluna Honda ile devam edecek. Her şey daha önce olduğu gibi devam ederse, rakipleri zor zamanlar geçirecektir. Honda’nın en rekabetçi motor markalarından biri olmaya devam etmesi ve Katalan sürücünün başarısını sürdürmesi bekleniyor.

# 44 # Pol Espargaró

Espargaró kardeşlerin en küçüğü olan Pol, KTM projesinin temel bir parçasıdır. İlk andan itibaren, sürücü ve takım mükemmel bir şekilde uyum gösterdi ve birlikte büyüdüler. Bu sezon Pol Espargaró elinden gelenin en iyisini yaparak ekibini Dünya Kupasına taşıması bekleniyor.

# 41 # Aleix Espargaró

Aleix Espargaró (art arda ikinci yıl için) Aprilia Racing Team için yarışacak. Sezon öncesi, fabrikada uzun saatler boyunca motosikletinin zayıf yönleri iyileştirdi. Mütevazı bir ekip olmasına rağmen, Espargaró alanın orta bölgesinde rekabet etmeyi umuyor.

# 53 # Tito Rabat

Tito Rabat, 2018 sezonunda takım değiştiren tek İspanyol sürücü. Sezonun ortasında, iki yıl Estrella Galiçya’nın bir parçası olduktan sonra, Reale Avintia ekibine transfer oldu. Sezon öncesi ilk antrenmanda Barselonalı sürücü  yeni motosikletiyle uyum içinde göründü.

# 42 # Álex Rins

Álex Rins, MotoGP’deki İspanyol sürücüler arasındaki en acemilerden biri. Suzuki pilotu, ikinci sezonunda birinci grupta karşılaşacak. Bu kısa sürede Álex Rins, takım arkadaşına göre oldukça üstün ve rekabetçi olduğunu gösterdi.

 

# 19 # Álvaro Bautista

Bu MotoGP ustası ilk çıkışından sekiz yıl sonra, ilk kategoride kalmaya devam ediyor. Álvaro Bautista, ekibin ismini değiştirmesine rağmen, bir Ducati kullanmaya devam edecek. Bunun nedeni Aspar Takımının isminin, son zamanlarda vefat eden Ángel Nieto’ya olan vefa borcu için Angel Nieto Takımı olarak değiştirilmesi.