Yeni Başlayanlar İçin Dört Koşu Bandı

27 Mayıs, 2020
Koşu bantları, evinizden ayrılmak zorunda olmadan formda kalmak için ideal bir araçtır. Bu yüzden size mevcut en iyi ev koşu bantları hakkında bilgi vereceğiz.
 

Spor salonuna gitmek için vaktiniz yoksa ve evde egzersiz yapmak istiyorsanız, sizinle paylaşmak istediğimiz bazı bilgiler var. Burada, yeni başlayanlar için en iyi koşu bandı seçeneklerini tartışacağız. Not alın ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin!

Koşu bantları formda kalmak ve kalori yakmak için harika ve kolay bir seçenektir ve aynı zamanda tüm yaş gruplarından yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir. Hatta, Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışma, koşu bantlarının vücudun anahtar kas grupları üzerinde çalışmasını sağladığını doğruladı. Bu özellikle yaşlı yetişkinlerin denge ve dayanıklılığı artırmak için güç kazanması açısından önemlidir. Koşu bandı, kuadriseps, baldır, kalça kasları ve dizardı kirişi gibi bölgeleri çalıştıracaktır.

Yeni başlayanlar için en iyi koşu bantlarından bazıları halihazırda farklı antrenman programlarına sahiptir. Bu, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur ve yüksek kaliteli egzersizi garanti eder. Kablosuz bağlantıya sahip başka koşu bandı türleri de vardır. Bunlar, yeni egzersiz programları indirmenize ve egzersiz istatistiklerinizi otomatik olarak izlemenize olanak tanır.

Çoğu yeni koşu bandı, spor salonlarındaki koşu bantlarından daha küçüktür, bu yüzden evinize büyük geleceğinden endişe duymayın. Sınırlı alanınız varsa, sorun değil, katlanabilir koşu bantları da vardır!

Eviniz için en iyi koşu bandı seçenekleri

Koşu bantları, şekle girmek ve kalori yakmak için kullanılacak en iyi egzersiz ekipmanlarından biridir. Birçok model vardır, bu yüzden en iyileri olduğunu düşündüğümüz koşu bantlarının bir listesini hazırladık. Not alın ve favorinizi seçin!

 
koşu bandı seçenekleri

1. ISE SY-1001

Evde antrenmana başlamak istiyorsanız ve basit, verimli ve uygun fiyatlı bir koşu bandı arıyorsanız, ISE SY-1001 mükemmel bir seçenektir. Kolayca kurulabilir, ayrıca katlanabilme özelliğiyle saklamak kolaydır ve az yer kaplar. Ayrıca son derece sessizdir, bu da onu ev kullanımı için ideal hale getirir.

Özellikleri arasında, hızı, mesafe ve harcanan kalorileri gösteren bir LED ekrana sahiptir. Yeni başlayanlar için bir koşu bandı olarak, sadece 8 km/s hıza ulaşabilir. Bununla birlikte, antrenman programını değiştirebilirsiniz ve bu da çok sayıda kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Taşınabilir ve katlanabilir tasarımı nedeniyle bu koşu bandının kısa ve dar olduğunu unutmayın. Genel olarak, basit ve etkili bir koşu bandıdır. Ucuz ve fazla yer kaplamayan bir koşu bandı arıyorsanız, bu harika bir seçenektir.

2. Hammer LR 18i

İkinci seçeneğimiz, daha yoğun bir egzersiz yapmak isteyenler için mükemmel bir koşu bandı. 18 program, 2 ile 16 km/s arasında 8 önceden programlanmış hız ile gelişmiş seçeneklere sahiptir ve 8 eğim pozisyonu sunar. Tüm bunların ötesinde, ekranı performansınızı, kalp atış hızınızı ve yakılan kalorileri dakika dakika izlemenizi sağlar.

 

Bu koşu bandının, harika yastıklamalı bir anti-şok sistemine sahip geniş bir yüzey alanı vardır. Hafif olmasına rağmen Hammer LR 18i, kalite ile eş anlamlıdır. Aslında, çok da büyük bir koşu bandı değildir çünkü hidrolik sistemi iki saniyede katlayabilmenizi sağlar.

Üst düzey bir zorlu bir atletseniz ve bir yarışma veya etkinliğe hazırlanıyorsanız, bu koşu bandı sizin için mükemmel bir seçenektir. Çok çeşitli önceden programlanmış antrenman seçenekleri, hızları ve eğimleri vardır.

koşu bandı kullanan kadın

“Gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarmak için önce kendi sınırlarınızı bulmalısınız ve sonra bunları aşmak için cesarete sahip olmalısınız.”

– Picabo Street

3. Proform Endurance S7.5

Proform Endurance tam teşekküllü ve çok rahat bir cihazdır. Bilmeniz gereken ilk şey, 18 km/s hıza ve maksimum yüzde 10 eğime ulaşabilmesidir. 24 seanslık 8 haftalık bir kilo verme programı da dahil olmak üzere 15 farklı programla birlikte gelir. Ayrıca kalp atış hızınızı takip edebilen sensörler ile birlikte gelir.

Bu, MP3 veya iPod’unuzu bağlayabileceğiniz bir tablet tutucu, bir fan ve bir ses sistemine sahip çok rahat bir makinedir. LED ekranda hızınızı, eğiminizi, mesafenizi, kalori harcamanızı veya kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz. Her şeyden önce kaliteyi arayan sporcular için birinci sınıf bir koşu bandıdır.

 

4. Fitness Doctor Trail 3

Son olarak, fiyat-kalite dengesi nedeniyle beğendiğimiz bir koşu bandından bahsedeceğiz. Kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar, ancak evde koşmak, formda kalmak, dayanıklılıkları üzerinde çalışmak veya yağ yakmak için kaliteli bir koşu bandı satın almak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Fitness Doctor Trail 3, ara sıra kullanım için mükemmel olan eksiksiz ve uygun fiyatlı bir koşu bandıdır. Daha çeşitli bir antrenman için 2 farklı pozisyon ile eğimi manuel olarak değiştirmenizi sağlar. Otomatik hız kontrollü 26 önceden ayarlanmış programa sahiptir ve 16 km / s hıza ulaşabilir. En iyi yanı, katlanabilir olması, az yer kaplaması ve kullanımı kolay olmasıdır.

Son olarak, yeni başlayanlar için koşu bantlarının kardiyo seanslarınızı tamamlamanıza ve sınırlarınızı test etmenize yardımcı olacak harika bir seçenek olduğunu unutmayın. İhtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmenizi ve evden ayrılmak zorunda kalmadan çalışmaya başlamanızı öneririz! Neyi bekliyorsunuz?