Kardiyo

Hızınızı ve dayanıklılığınızı artırmanın yanı sıra, ortak sorunları olabildiğince nasıl önleyeceğinize dair tavsiyeler.

Koşu Tekniği Geliştirme Yöntemleri

Koşu tekniğinizi daha hızlı sayılabilecek şekilde geliştirebilmeniz için bazı kolay koşu şekilleri vardır. Deneyim seviyenizden bağımsız olarak -uzman, orta seviye veya amatör- bu sporda kendinizi her zaman geliştirebilirsiniz. Bu kolay ve pratik koşu tekniği geliştirme yöntemleri, kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak!

Sahilde Koşmak ve 7 İnanılmaz Faydası

Belki de yıl boyunca egzersiz yapmaya alıştınız ve antrenmanlarınıza tatilde nasıl devam edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Veya belki de bunun tam tersi, hazır şehirden kaçmışken biraz da spor yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda, size sahilde koşmak ve bu aktivitenin temel faydalarından…

Eliptik Bisikletin 10 Faydası

Egzersiz ekipmanları, tek bir makine ile birden fazla kası hedeflemek için modernize edilmiştir. Bu makineleri, evde ve spor salonunda kullanmanın avantajlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Eliptik bisikletin de faydaları oldukça fazladır. Eliptik bisikletin 10 faydasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Aquaerobiğin Faydaları

Aquagym olarak da bilinen aquaerobiğin faydaları hakkında bilgi edinmenin zamanı geldi. Aquaerobik, yüzme havuzunda egzersiz yapmaktan oluşan bir disiplindir. Başlangıçta bu disiplin çoğunlukla yaşlılar tarafından tercih ediliyordu. Şimdi ise her yaştan insan bu spordan faydalanıyor ve zevk alıyor.

Koşarken Tempoyu Arttırmanın 5 Yolu

Koşu temponuzu artırmanız, direncinizi artırır ve solunum kapasitenizi geliştirir. Ayrıca daha kısa sürede, daha büyük mesafelere ulaşmanızı sağlar. Bunu başarmak için çok çaba sarf etmeniz ve başarabileceğinizi kendinize kanıtlamanız gerekir. Bu nedenle, bu yazımızda size koşuda daha iyi bir tempo…

Koşucular İçin Performans İyileştirmeye Yardımcı 5 Yiyecek

Günden güne koşu yapan insan sayısı artıyor. Koşucular genellikle farkına varmasa da, daha iyi antrenmanlar yapmanın temelinde doğru beslenme yatıyor. Doğru beslenme pozitif sonuçların yolunu açabiliyor. Koşuculara, koşu yapmak için uygun olan belli kıyafetleri ve ayakkabıları satın almanın yanında, aşağıdaki…

Yetişkinler Yüzme Öğrenebilirler mi?

Yüzme bilmeyen pek çok yetişkin, yeni bir şey öğrenmek için artık çok geç olduğunu düşünüyor olabilir. Sık sık insanların “Ben yüzme bilmiyorum!” diye hayıflandıklarını duymuşsunuzdur. Üstelik yüzmenin yetişkinler için pek çok faydası olduğunu bile bile bunu söylerler. Adeta o gemi…

Hamilelik Döneminde Koşu Yapmak İçin İpuçları

Hamileliğin dokuz ayı boyunca zindelik seviyenize göre egzersiz rutininize devam etmeniz çok önemlidir. Hamilelik döneminde koşu yapmak gibi bir alışkanlığınız varsa bazı önemli tavsiyeleri göz ardı etmediğiniz sürece rutininizi sürdürebilirsiniz. Bu yazıda hamilelik döneminde koşu yapmaktan ve nasıl bu egzersizi…

Karın Kasları İçin Kardiyo Antrenmanı

Karın kası elde etmek doğrudan kalori yakımıyla bağlantılıdır. Unutmayın ki, vücudunuzun bu kısmı yağ biriktirmeye yatkındır. Sonuç olarak, kardiyo antrenmanı yapmadan mükemmel karın kasları elde edemezsiniz.

Koşarak Hızlıca Dayanıklılık Artırın

Sadece bir sokak koştuktan sonra nefessiz mi kalıyorsunuz? Birkaç tur ip atlayınca kalbiniz patlayacakmış gibi mi hissettiriyor? İhtiyacınız olan şey daha güçlü bir dayanıklılık! Endişelenmeyin, size koşarak bunu nasıl hızlı şekilde geliştirebileceğinizi göstereceğiz. Okumaya devam edin!

Eliptik Tekniği: Daha Fazla Yağ Yakmak için Tüyolar

Yağ yakmak fiziğini geliştirmek isteyen birçok insanın amacıdır. Fakat, istediğimiz kilo kaybının her zaman istediğimiz hızda olmadığını fark edebiliriz. Yanlış eliptik tekniği hedeflerimize ulaşmada yolumuza çıkan engellere bir örnektir.

Düzenli Koşu: Başlamak için 6 Tüyo

Koşmak fiziksel bir aktiviteden çok daha fazlasıdır. Etrafınızdakilerle bağ kurma yöntemidir. Düzenli koşu alışkanlığını edinmek fiziksel ve ruhsal gelişiminizde gerçek bir değişim yaratacaktır.

Kardiyo Egzersiz: Ağırlık Çalışmadan Önce mi Sonra mı?

Kardiyo, ağırlık çalışmanızla eşleştirilebilecek en iyi egzersizlerden biridir, çünkü yağlarınızı azaltmanıza ve kaslarınızı belirginleştirmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, birçok insan, kardiyo egzersiz yapmanın ağırlık çalışmasından önce mi sonra mı daha iyi olduğundan emin değildir.

Koşu Ayakkabıları: Türleri ve Değiştirme Zamanları

Piyasada çok çeşitli koşu ayakkabıları bulabilirsiniz. Bazı markalar size iyi bir fiyat sunarken diğerleri ise estetik ve rahatlık sunar. Koşmak, attığınız her adımda vücut ağırlığınızın üç katına kadar çıkan çok büyük bir etki yaratır. Bu nedenle koşu ayakkabılarınızı iyi seçmeniz…

Her Hafta Yarışmak Sağlığınıza Zarar Verir mi?

Her gün koşmayı seven ve bu yüzden her haftaya bir yarışa hazırlanan pek çok kişi vardır. Kendilerine veya başkalarına karşı yarışmak, heyecanlı ve mutlu olmalarını sağlar. Ancak her hafta yarışmak, fiziksel ve zihinsel sorunlarla bağlantılı bazı risklere yol açabilir.

İp Atlamanın Faydaları

İp atlamak vücudunuzu çalıştırmak için yapabileceğiniz en kapsayıcı egzersizlerden biridir. İp atlamanın en iyi faydalarından biri de farklı ve keyifli bir şey olmasıdır.

Sizin İçin İdeal Olacak 7 Koşu Planı

Koşu, günlük bir rutin gerektiren bir disiplindir. Sırf koşmuş olmakla ilgili değildir bu. Koşu sürenizi artırmak için sıkı bir koşu planı hazırlamanız gerekir. Bir koşu planı yaparken bireysel ihtiyaçlarınız gibi çeşitli faktörleri göz önüne almalısınız.