Karın Kasları İçin Kardiyo Antrenmanı

30 Ocak 2019
Bisiklet, koşu bandı ve aerobik egzersizler karın kası hedefinize ulaşmak için mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Karın kaslarınızı güçlendirmenin yanı sıra, tekrarlamalar için dayanıklılığınızı geliştirmenize de yardımcı olurlar.

Karın kası elde etmek doğrudan kalori yakımıyla bağlantılıdır. Unutmayın ki, vücudunuzun bu kısmı yağ biriktirmeye yatkındır. Sonuç olarak, kardiyo antrenmanı yapmadan mükemmel karın kasları elde edemezsiniz.

Koşu Bandından Başka Hiçbir Şey

Gerekmez

Bu inatçı kiloları kaybetmenin en iyi yolu, sahip olduğumuz en büyük kasları kullanmaktır: bacak kaslarımız. Koşu bandı farklı hızlar sunar ve hatta emniyet kelepçelerine sahiptir. Kişisel yapınıza ve dayanıklılığınıza bağlı olarak, koşu bandında 20 ila 60 dakika geçirmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Her türlü antrenman rutinini koşarak başlatmak çok faydalıdır. Ağırlık açısından iyi dengelenmiş bir vücudu şekillendirmek ve inşa etmek için anahtarlardan biridir. Yarış hızlarına ulaşmadan önce rutinlerinize ısınma hızı ile başlamanız gerekir.

İp Atlayarak Kendinize Meydan Okuyun

Birkaç dakika ip atlayarak vücudunuzdaki neredeyse tüm kasları harekete geçirirsiniz. En iyi kısmı, yoğunluğu arttırmanın birkaç yolu olmasıdır. Aşağıdaki rutin tam bir antrenman sağlayabilir:

  • Ayaklar birlikte: bu temel ip atlama pozisyonudur. Zıplayın, ayaklarınızı bir arada tutun ve ayak bileklerinizi rahatlatmayı unutmayın! Onları gevşetmek, ayaklarınızın zemine yapacağı etkiyi tamponlamaya yardımcı olacaktır. Beş dakika, ihtiyacınız olan dayanıklılığı arttırmaya yardımcı olmak için fazlasıyla yeterlidir.
karın kasları için ip atlayan kadın

  • Tek ayakla atlama: listemizdeki bu ikinci alıştırma, ip atlama konusunda kendinizi rahat hissettiğiniz zamanlar için ayrılmıştır. Sadece bir ayak üzerinde durarak ip atlayın, sonra bacak değiştirin. Bu her bacağın güçlendirilmesine yardımcı olacaktır.
  • Topukların kaldırılması: topuklarınızı yukarıya, kalçalarınıza doğru kaldırdığınızda, antrenmanın yoğunluğu artar. Bunu yaptığınızda, zıplamalar daha zorlaşır ve vücudunuz kendini dengelemek için çalışmak zorundadır.

Kürek Aleti: Karın Kasları İçin Bir Yol

Kürek egzersizleri sırt için tasarlanmış olabilir, ancak vücudun diğer kısımlarını da çalıştırabilirler. Her kürek çekişinizde, doğru duruşu sağlamak için beden merkezinizin güçlü olması gerekir. Yani, kürek çekmek her zaman karın kaslarınızı çalıştırır.

Kürek çekmenin amacı, tonlarca ağırlığı hareket ettirmek değildir; Öyle olsaydı, farklı bir egzersiz yapardık. Kürek çekmeye daha geniş bir perspektiften bakıldığında, kasların geleneksel karın kası rutinlerine benzer şekilde kasılmasını gerektirir. Tekrarlar halinde kürek çekerek bunu bir kardiyo egzersizi haline getirebilirsiniz.

Bisiklet En İyi Arkadaşınızdır

Bisiklete binmek hem rahattır hem de belirgin bir şekilde yağ yakmak için harika bir yoldur. Spinningi bu kadar popüler yapan da budur! Günümüzde, vücudun üst kısmını çalıştırmak için yapılan spinning egzersizleri bile vardır.

Kırk beş dakikalık pedal çevirme, 500 kaloriye kadar yakmanıza yardımcı olabilir. İyi haber şu ki, karın kasları ve bacaklar ve kalça kasları, bisiklet sürmekle gerçekten iyi bir egzersiz yaparlar.

Parkta yürüyüşe çıkmak harika bir fikirdir, ancak egzersiz bisikleti üzerinde çalışmak pedal çevirerek dayanıklılık kazanmanıza yardımcı olur. Bisikletinizin üstünde ayakta durursanız, kalça kaslarınız için ekstra bir antrenmanın tadını bile çıkarabilirsiniz.

Kalori Yakmak İçin Bazı Aerobik Egzersizler

Etkin şekilde kalori yakmak için bu aerobik egzersizler size yardımcı olacaktır:

  • Boks veya karma dövüş sanatları antrenmanları: yumruk atmak veya sürekli, kontrollü bir ritmde tekme atmak sizi terletecektir. Dönüşler ve antrenman pozisyonları sizi sürekli hareket halinde tutar. Küçük bir kum torbanız varsa, kaslarınızı da güçlendirebilirsiniz.
boks ile karın kası geliştirme

  • Şınav: genel olarak konuşursak, kollarınızda ve gövdenizde yeterince güç oluşturduktan sonra, şınavların çeşitli tekrarlarını yapabilirsiniz. 20 tekrardan oluşan bir set yağ yakmak için yeterli olacaktır.
  • Kurbağa zıplaması: kurbağa zıplaması kilo vermek için mükemmeldir. Her türlü zıplama egzersizi çok etkilidir.

Sonuç olarak, karın kasları elde etmek için ihtiyacınız olan maksimum yağ yüzdesini anlamanız gerekir. Bu, erkekler için yüzde 10 ve kadınlar yüzde 18’dir.