Yoğun İnsanlar için Çabuk Karın Egzersizleri

04 Aralık, 2018
 

İş, ev, aile ve diğer pek çok şey arasında koştururken, hayattaki en önemli şeyin ne olduğu unutulabilir; sağlık ve refah. Atlamak için bahane uydurmanın mümkün olmadığı bir antrenman yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Formda olmak isteyip her gün bir saatliğine spor salonuna gitmeye vaktiniz olmayabilir. Eğer sizin için de böyleyse, endişelenmeyin; çalışma temponuzu belirlemek için yapabileceğiniz birçok şey var. Size hızlı bir antrenman programı ve mükemmel bir karın için gerekli ipuçlarını vereceğiz.

Egzersiz faydalıdır; kendinizi hem iç hem de dış manada iyi hissedersiniz. Gün içinde yeterli zaman olmadığında vücudunuzun bazı bölgelerini hedeflemek için neler yapabilirsiniz?

Yürüyüş

Sadece ayakta durmak ve yürümek kendi başına düz bir karın oluşturmaz, ama yürürken karın kaslarınızı kasarsanız, sonuç elde edebilirsiniz. Dahası, yürümek kan dolaşımını düzenler ve yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur. Araba sürmek veya otobüse binmek yerine, işe yürüyerek gidin. Ve bu zaman zarfında, karın bölgenizi sıkmayı unutmayın!

Yolda yürüyen kadın

İşteyken Karnınızı Çalıştırın

İşte, masa başında çok fazla mesai yapmanız gerekebilir, yine de karnınızı bu süre boyunca karın kaslarınızı sıkabilirsiniz, sonuçları kısa sürede göreceksiniz.

 

Ayrıca, hareket etmediğiniz zaman kan dolaşımının önemli ölçüde yavaşladığını unutmayın. Bu yüzden hareket etmeniz gerektiğini hatırlatmak için her saat başına bir alarm kurmanızı öneririz. Bu sadece 2 dakikalık bir hareket olsa bile yararlı olacaktır. Ayrıca, bu kadar uzun süre sıkı bir biçimde tuttuğunuz karnınız için de, bir dinlenme şansı doğacaktır.

Hızlı Bir Antrenman İçin Televizyon İzlerken Mekik Çekin

Televizyon izlemek için günde en az bir 15 dakikanız vardır. Yorgun olabilirsiniz ve yapmak istediğiniz son şey hızlı bir antrenman olabilir. Yine de, 30 mekik çekmek sadece birkaç dakika sürecek ve sonra rahatlayabileceksiniz. Kanepeden kalkmanıza bile gerek yok!

Bir Çizelge Tablosu Yapın

Mekik çekmek için spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Çok fazla zamanınız yoksa, sadece birkaç hafta içinde, günde 10 dakikanızı ayırarak inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz. Tüm karın bölgesini hedefleyen bir plan yapın ve egzersizlerinizi programınıza uygun hale getirmek için günün en iyi saatini belirleyin.

Örneğin, normalden 10 dakika önce uyanabilir ya da normalden 10 dakika sonra yatağa gidebilirsiniz. İş yerinizde mola sırasında egzersiz yapabileceğiniz bir oda bile bulabilirsiniz. İlk başta zor olsa da, daha sonra bunu hissedeceksiniz.

Yapabileceğiniz Diğer Egzersizler ve Bunları Yapabileceğiniz Zaman Dilimi

Her ne kadar karın bölgesinin çalıştırılması iyi bir şey olsa da, tüm vücudunuza odaklanarak kendinizi daha da iyi hissedebilirsiniz. Zamanınız olmadığını düşünmek kolaydır. Yine de, bu ipuçlarını takip ederseniz, programınızı yeniden düzenlemeden bir egzersiz rutinini takip edebileceksiniz.

 
merdiven çıkan adam

  • Arabayı evde bırakın. Bu sadece işe gidip gelmek için geçerli değildir. İşlerinizi halletmek için ya da çocukları okuldan almak için de yürüyün. Yürümeye bir kez alışırsanız, formda kalıp, kan dolaşımını hızlandırırsınız. İkincisi, özellikle de iş yerinde çok fazla oturuyorsanız, büyük bir artı olarak size dönecektir.
  • Asansör kullanmayın. Merdiven inip çıkmak en eksiksiz egzersizlerden biridir ve hayalinizdeki bedeni elde etmenin daha iyi bir yolu da yoktur. Karnınızı merdiven çıkarken sıkarsanız, kısa sürede harika sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Daha erken kalkın. Yarım saat erken uyanırsanız, koşuya ya da hızlı bir bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Duştan ve iyi bir kahvaltıdan sonra harika bir ruh hali ile çalışacaksınız.
  • Telefonda dışarıda konuşun. Arkadaşlarınızla ya da aile üyelerinizle telefonda konuşarak saatler geçirebilirsiniz. Konuşurken, koltukta oturmak yerine yürüyerek bu zaman diliminden en iyi şekilde yararlanın.

Yoğun programlara sahip pek çok kişi, egzersiz yapmanın onları daha da yoracağını düşünüyor. Ancak durum böyle değil. Egzersiz vücudu harekete geçirir ve egzersiz yapmadığınız zamana kıyasla kendinizi dinç hissetmenizi sağlar. Bir deneyin ve hızlı bir karın bölgesi antrenmanına uyum sağlamanın ne kadar kolay olduğunu görün!