Tüm Vücudunuzu Çalıştıran Spor Salonu Sınıfları

07 Aralık, 2019
Bir spor salonuna katılmaya karar verdiğinizde, genellikle eğlenceli ve zevkli bir şekilde egzersiz yapabileceğiniz grup dersleri için birçok seçenek sunulur. Hangilerine katılacağınıza karar vermek için, tüm bedeninizi çalıştıran sınıflar hakkında bilgi edinmek iyidir.
 

Sonunda spor salonuna kaydolmaya karar verdiğimizde, aynaya bakarız ve vücudumuzun hangi bölümleri üzerinde çalışmak istediğimize kafa yorarız. Ancak, yalnızca bazı bölgeleri çalıştırıp diğerlerini ihmal edersek, uzun vadede sonucun çok adil olmayacağını biliyoruz. Bu yüzden size vücudunuzun tamamını çalıştıran egzersiz dersleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Grup egzersizi sınıfları popüler hale geldi. Eskiden ağırlık kaldırmak daha erkek işi ve bu tarz dersler daha kadınsı kabul edilmiş olsalar da, bu önyargılar artık ortadan kayboldu. Ama hangi spor salonu sınıfları en iyileridir? Şimdi size açıklayacağız.

İşte tüm vücudunuzu çalıştıran spor salonu sınıfları

Dans

Düzenli egzersiz yapmaya meraklı olmasanız da dans etmeyi seviyorsanız ve vücudunuzu şekle sokmak istiyorsanız, bir dans akademisine yazılın. Ayrıca bu tip sınıfları olan bir spor salonu da bulabilirsiniz.

Salon dansları, salsa veya Flamenko yağ ve kalori yakmanıza ve vücudunuzdaki her kası tonlamanıza yardımcı olabilir.

Zumba

salonda dans eden grup

Zumba son yıllarda çok popüler oldu, çünkü sonuçlarının çok etkili olduğu kanıtlandı. Bu, tüm vücudu çalıştıran ve çok etkili bir biçimde yağ yakmaya ve kasları tonlamaya yardımcı olan bir dans ve egzersiz karışımıdır.

 

Geleneksel sporları denemek için motivasyon bulamayanlara cazip gelmesi de ek bir faydasıdır. Zumba dersleri eğlenceli ve keyiflidir. Bu derslerdeyken zaman uçup gider.

Body combat

Hızlı bir şekilde kalori yakmak ve karın kaslarınızı, kollarınızı ve bacaklarınızı çalıştırmak istiyorsanız, body combat sizin için bir sınıftır. Yüksek yoğunluklu ve yorucudur, ancak sonuçlar inanılmaz olacaktır.

Bu sınıf, aktiviteyi tamamen durdurmadığınız ancak vücudunuza iyileşmesi için zaman tanıdığınız dinlenme molaları içeren yüksek yoğunluklu hareketlerin tekrarından oluşur. Başlangıçta, ritmi ve hareketleri takip etmekte zorlanabilirsiniz, ama azim ve az bir çaba ile kısa zamanda kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Crossfit

antrenör eşliğinde beraber spor yapan kadınlar
İyi bir antrenör bulmak, başlangıçta kaybolmuş hissetmemek için esastır.

Birçok kişi bu rutini ordu askerlerinin uyguladığı eğitimle karşılaştırır. İnanılmaz miktarda kalori yakmanızı sağlar ve hiç şüphesiz tüm vücudunuz için en iyi sınıflardan biridir. Crossfit, yüksek yoğunluklu antrenman ve fonksiyonel antrenmanın bir kombinasyonudur. Bu, aynı anda hem yağ yakmanızı, hem de tonlanmanızı sağlayan kardiyovasküler solunuma geçmenizi sağlar.

 

Büyük ihtimalle bunun zor bir antrenman olduğunu duydunuz. Bunun sizi engellemesine izin vermeyin! Kendi hızınızda ilerleyebilir ve artık devam edemediğinizde durabilirsiniz. Tutarlı olduğunuz sürece, zaman içinde bu sınıfı tamamlayabilecek ve mükemmel sonuçlar alacaksınız.

Spinning ya da kapalı alan bisikleti

Eskiden bu sınıfa spinning denirdi. Tekniği biraz değiştiği zaman, ismi de iç mekan bisikletine dönüşmüştür. Sabit bir bisiklete binmeyi içeren bir sınıf olduğu için birçok insan sadece bacakları çalıştırdığını varsayıyor. Aksine, bu aslında tüm vücudunuzu çalıştıracak bir sınıftır.

Sınıf eğitmeninin siz ve diğer öğrencilerin ulaşmasını istediği basit bir amacı vardır: Vücudunuzu sahip olabileceği en büyük güce, kuvvete ve yoğunluğa erişmesi için zorlamak. Daha az yoğun olan mola aralıkları vardır, fakat çoğu zaman tüm kuvvetinizi vermeniz gerekecek. Sonuç? Yüksek kalorili yakımı ve iyice tonlanmış sırt, kalça, bacaklar, kollar ve karın. Tüm vücudunuz!

Bu hafta spor salonunda deneyeceğiniz bir sonraki egzersiz sınıfına karar verdiniz mi? En çok hoşlandığınızı bulana kadar çeşitli derslere kaydolun ve hepsini deneyin. Ya da daha iyisi, her gün farklı birini deneyin.