Koşuya Çıkmak İçin En İyi 80'ler Şarkıları

27 Kasım, 2018
Doğru müzik ile, antrenmanınızın sonuçları olağanüstü olabilir, bu nedenle 80'lerin müziği idealdir.
 

Egzersiz yaparken motivasyon kazanmanın en iyi yollarından biri müziktir. Bu nedenle, 80’lerin en iyi şarkılarından bazılarını koşarken dinlemeniz için öneriyoruz. 80’lerin müzik açısından en iyi yıllardan biri olduğunu düşünen kişi sayısı hiç de az değildir.

Müzik ve Egzersiz: Koşuya Çıkmak İçin 80’lerin En İyi Şarkıları

Müzik duyguları iletir ve dinleyenlerde motivasyonu arttırabilir. Bu nedenle, birçok sporcu, özellikle koşucular, egzersiz sırasında müzik dinlemeyi tercih eder. Bazı araştırmalar,  hızlı  ritmli müzik dinlemenin daha hızlı koşmanıza yardımcı olduğunu gösteriyor.

Gerçek şu ki müzik koşucular için ideal bir arkadaştır. Koşarken kulaklık takılması daha yüksek bir aktivite yoğunluğuna izin verir.

Müzik dinleyerek koşan kadın.

Beat It

Beat It, Pop Kralı, Michael Jackson’ın en çok bilinen şarkılarından biridir; 14 Şubat 1983’te yayınlandı. Bu şarkı, En İyi Erkek Rock Vokal Performansı ve Yılın Kaydı kategorilerinde iki Grammy ödülü kazandı.

No Easy Way Out

Robert Tepper tarafından yayınlanan No Easy Way Out şarkısı bir koşuya çıkmaya en uygun 80’ler şarkılarından biridir. Bu şarkı Rocky IV filminin şarkısı ve serinin müziğinin bir parçasıdır.

 

Aslında, bu şarkı Sylvester Stallone’un isteği üzerine yazılmıştır. 24 Nisan 1985 itibariyle, bu şarkı altı haftadan uzun bir süre boyunca Billboard Hot 100’de liste başı olarak kalmayı sürdürdü.

Maniac

Maniac, Michael Sembello’nun en ünlü şarkılarından biridir. 1983 yılında yayınlandı ve aynı yıl Flashdance filmi için kullanıldı. Hızlı ritmi, onu her koşucunun çalma listesinde bulunması gereken temel şarkılardan biri haline getirdi.

Love is a Battlefield

Holly Knight ve Mike Chapma tarafından yazılmıştır ve Pat Benatar tarafından seslendirilmiştir. Bu şarkı 80’lerin en büyük klasiklerinden biridir. 1983’te yayınlandı ve hızla Amerika Birleşik Devletleri’nde yılın en tanınmış singlelarından biri oldu. Altın plak kazandı ve Billboard dergisi Hot 100 listesinde ilk beşe girdi.

Koşarken müzik dinleyen kadın.

Under Pressure

Under Pressure; 1981 yılında piyasaya çıkan şarkılardan biridir. Müzik dünyasının iki büyük efsanesi tarafından kaydedildi: Queen ve David Bowie. Bu şarkı, her iki şarkıcı arasında İsviçre’de gerçekleşen bir toplantı sırasında bir doğaçlama sonucu ortaya çıktı.

You Give Love a Bad Name

Bon Jovi tarafından yorumlanan bu unutulmaz şarkı, 23 Temmuz 1986’da yayınlandı; Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya ulaştı.

 

Bu grubun en özel şarkılarından biri, You Give Love A Bad Name’dir. Bu şarkı ayrıca grubun ilk büyük başarısıdır. Şarkı yıllar sonra farklı video oyunlarına dahil edildi.

Every Breath You Take

Bu şarkı The Police grubuna aittir ve Sting tarafından yazılmıştır. 1983 yılında piyasaya sürüldü ve 80’li yılların en büyük klasiklerinden biri oldu. Şarkı sekiz hafta boyunca Billboard listesinde en çok satan 100 single içinde liste başı olarak kalmayı sürdürdü.

Bu şarkı iki Grammy ödülü kazandı: Grup tarafından sergilenen en iyi pop performansı ve yılın en iyi şarkısı. Rolling Stone dergisine göre, bu şarkı tüm zamanların en iyi 500 şarkısından 84. sırada yer alıyor.

The Final Countdown

Final Countdown, ünlü İsveçli grup Europa tarafından seslendirilen bir şarkıdır; 14 Şubat 1986’da aynı isimli albümden ilk single olarak piyasaya sürüldü. Listelerde 25’ten fazla ülkede, bu şarkı en üst sıralara ulaştı. Tüm zamanların en popüler şarkılarından biri oldu.

Bu sekiz şarkı kesinlikle her koşucunun çalma listesinde yer almalıdır. Bunlar, koşmak için ideal olan güçlü ve canlı ritmlere sahip harika müzik parçalarıdır.