En İyi Egzersiz Uygulamaları

1 Şubat 2019
Günümüzde egzersiz yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgi, avucunuzun içinde. Daha da güzeli, kanepeden kalkmanıza yardımcı olacak uygulamalar var. En iyi egzersiz uygulamalarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. 

Eğer spor salonuna gitmeyi sevmiyorsanız, her gün egzersiz yapmak için bir saat bulmaya çalışın. Eğer tek başına egzersiz yapmayı tercih ediyorsanız, en iyi egzersiz uygulamalarını bilmeniz gerekir. Bu farklı egzersiz uygulamaları sayesinde yağmur, soğuk hava veya spor salonuna gitmek için zamanınızın olmamasını bahane olarak kullanamayacaksınız. Hatta televizyon izlerken bile bu egzersizleri yapabilirsiniz.

En İyi Egzersiz Uygulamaları

Aşağıdaki uygulamalardan herhangi birini cep telefonunuza indirebilir ve her gün bir antrenmanın tadını çıkarabilirsiniz. Her gün yarım saat egzersiz yaparak, birkaç hafta içinde harika sonuçlar elde edeceksiniz.

1. Sworkit Lite

Bu ücretsiz uygulama Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir ve sanki kişisel bir antrenörünüz varmış gibi çalışmanızı sağlar. Çok çeşitli egzersizler sunar ve aradığınız egzersizleri belirtebilirsiniz. Örneğin: kuvvet antrenmanı, esneme, yoga, kardiyo, vb.

Ne kadar süreyle egzersiz yapmak istediğinizi belirledikten sonra, profesyonel sporcuların detaylı talimatlar verdiği videolar gösterilir. Ayrıca sonuçlarınızı kaydeder ve antrenman vakti geldiğinde sizi uyarır.

2. Seven Minute Workout

Egzersiz yapmak için zamanınız yok mu? Dert değil! Bu fitness uygulaması sizin için mükemmel, çünkü bir egzersiz rutini için sadece 7 dakikaya ihtiyacınız olacak. Ve en iyi yanı, bu kısa sürede tüm büyük kas gruplarınızı çalıştırmanız!

Her egzersizde 30 saniye çalışıp ardından 10 saniye dinlenmeniz gerek. Ayrıca karın kaslarınız, kalça kaslarınız veya hepsinin bir karışımını hedeflemek için egzersiz “bloklarını” seçebilirsiniz.

3. Skimble, Workout Trainer

CrossFit, HIIT ve Tabata gibi daha fazla fiziksel efor gerektiren antrenmanlardan hoşlanıyorsanız, en iyi egzersiz uygulamalarından biridir. Her egzersiz için videolar var.

Ayrıca her adımda size rehberlik edildiğini göreceksiniz. Ek olarak, kişisel hedefinizi (kilo vermek, baklava karın kası , kas kütlesini artırmak vb.) seçebilirsiniz. Üstelik egzersiz yaparken şarkı listelerinizi dinleyebilirsiniz.

egzersiz uygulaması kullanna kadın

4. 30 Day Challenge

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama, bir ay sürecek bir günlük egzersiz planı sunuyor. Daha iyi sonuçlar için her egzersiz seansı, bir öncekinden daha zordur. Egzersiz uygulamaları içinde en farklı olanlardan biri.

Üç egzersiz kategorisi vardır: kalça kasları, karın kasları ve tüm vücut. Ayrıca üç zorluk seviyesi vardır: yeni başlayanlar, orta ve ileri düzey. Zorluk, 30 gün boyunca pes etmeden egzersiz yapabilmek.

5. Freeletics Bodyweight

Uygun kıyafetler ve cep telefonunuz dışında bu uygulamayı kullanmak için herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yoktur. Farklı zorluk derecelerinde birçok fitness planı sunar, böylece evde egzersiz yapabilirsiniz.

Ayrıca zindelik düzeyinizi geliştirmek için kişisel kayıtlarınızı karşılaştırabileceğiniz gibi başkalarının sonuçlarıyla da kendi sonuçlarınızı karşılaştırabilirsiniz.

Ayrıca iOS kullanıyorsanız, ilerlemenizi kaydedebilir ve yaktığınız kalorileri, egzersiz sürenizi ve daha fazlasını izleyebilirsiniz. Apple Health uygulamasında mevcut.

6. Push-up workout

Amacınız The Rock gibi kollara sahip olmaksa, bu uygulama tam size göre. Bir seans sırasında kaç mekik çektiğinizi saymanıza yardımcı olur. Ayrıca ne kadar kalori yaktığınızı takip ediyor. Altı farklı egzersiz seviyesi ve tabii ki birçok rutin vardır, bu yüzden asla sıkılmayacaksınız.

koşan adam

7. Daily Ab Workout

Artık Hollywood oyuncuları gibi karın ve kol kaslarınız olsun diye uğraştığınıza göre bu uygulama sizin için mükemmel! Adım adım bir eğitmenin gösterdiği egzersiz videolarından faydalanabilirsiniz.

Dinlenmeniz gerekiyorsa, sadece duraklatma düğmesine basın. Beğendiğiniz ya da takip edemediğiniz egzersizi tekrarlayabilirsiniz.

8. Cody

Son olarak, bu fitness videosu uygulaması, her kişinin kendi amaçlarına ve fitness düzeyine göre egzersiz yapması gerektiği fikrine dayanmaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun bir antrenman seçebilir ve egzersizleri detaylı görüntüler aracılığıyla nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Ayrıca ilerlemenizi kaydedebilir, oturumlarınız hakkında resimler ve notlar ekleyebilirsiniz. İlerlemenizi Instagram ile de paylaşabilirsiniz.