Koşuya Çıkmak İçin 90’ların En İyi Şarkıları

17 Kasım 2018
Müzik, koşu sırasında büyük bir müttefiktir. Özellikle favori şarkılarımız motive olmamıza ve çabalarımızın daha keyifli hale gelmesine yardımcı olur. İşte bu nedenle koşuya çıkarken dinlemeniz için size 90'lı yılların en iyi şarkılarını seçtik.

Müzik açısından en zengin dönemlerden biri 90’lardır. Bu nedenle, bu süre içinde yayınlanan şarkıların çoğunun herhangi bir oynatma listesinde bulunması doğaldır. Güçlü ve canlı ritmleri  sayesinde, bu 90’lar şarkıları harika koşu eşlikçileridir.

Koşarken Enerjinizi Arttırmak İçin  En İyi 90’lar Şarkıları

Spor  yaparken müzik dinlemenin faydalı olduğu kanıtlanmıştır. İlk olarak, bu konsantrasyonu geliştirir. Canlı ritmler daha fazla motivasyon sağlayarak daha hızlı koşmamızı sağlar.

Müzik bizi motive eder ve enerji verir ve bu, ister tek başımıza ister arkadaşlarımızla birlikte egzersiz yaparken çok yararlıdır.

90’larda müzik sahnesinde ne oldu? Bu yıllar en üretken yıllardı, ritmler değişti ve dünyadaki en iyi şarkılardan bazıları yayınlandı. Bu şarkıların çoğu gerçek efsaneler haline geldi ve hala yeni nesiller tarafından da dinlenmektedirler.

Kulaklıkla müzik dinleyen kadın.

Yazımızın devamında size 90’ların en iyi şarkılarından bazılarını önereceğiz.

November Rain

November Rain; hard rock grubu Guns N ‘Roses’ın muhteşem klasiklerinden biridir. Axl Rose tarafından yazılan ve seslendirilen bu şarkı, 18 Şubat 1992’de yayınlandı. Ve o zamandan beri, sadece grubun değil, tüm dünyanın en ünlü şarkılarından biridir.

Grubun en uzun şarkılarından biridir, albüm versiyonu 9 dakikadır. Konserlerde ise grup şarkıyı 12 dakikaya kadar uzatmıştır.

November Rain şarkısının klibi de dünya çapında milyonlarca kişinin dikkatini çekmiş, trajik bir hikaye anlatan ikonik bir kliptir.

Bu inanılmaz şarkı, dünyanın en iyi gitar soloları arasında 6. sıradadır. Aynı zamanda, Q Music dergisi tarafından belirlenen sıralamaya göre, tüm zamanların en iyi 1000 şarkısı listesinde 5. sıradadır.

American Woman

Lenny Kravitz’in American Woman versiyonu 1999’un en popüler single’larından biri oldu. Canlı klibi ve çok güçlü ritmi sayesinde bu yeni versiyon, halk tarafından çok sevilen, favori şarkılardan biri oldu.

Şarkının orijinal versiyonu ünlü The Guess Who grubuna aittir ve ilk olarak 70’lerde yayınlanmıştır.

U Can’t Touch This

Koşmak için 90’ların en iyi şarkılarından biri kesinlikle MC Hammer’a ait olan U Cant’t Touch This şarkısıdır. Ocak 1990’da piyasaya çıkan şarkı, hızla yılın en çok dinlenen şarkılarından biri haline geldi. Bu single sayesinde, MC Hammer’a en iyi R & B şarkısı ve en iyi solo rap performansı olarak iki Grammy ödülü kazandı.

Be My Lover

Alman grubu La Bouche, bu şarklı ile bir kez daha dinleyicilerini memnun etmeyi başardı. Şarkı 3 Mart 1995’te yayınlandı. Hızla popülerleşen şarkı kısa sürede, Amerika Birleşik Devletleri’nde Billboard Hot  100 listesinde 6 numara oldu.

Be my lover, hem La Bouche’un en büyük başarılarından biridir hem de aynı zamanda da tüm zamanların en çok coverlanan şarkılarından biridir.

Müzik dinleyerek koşan kadın.

Basket Case

Basket Case, Kasım 1994’te Amerikan grubu Green Day tarafından piyasaya sürülen single’lardan biriydi. Grubun solisti ve baş gitaristi olan Billie Joe Armstrong’un geçirdiği panik ataklarla ilgili olan bu şarkı, aynı zamanda onun en büyük başarılarından biridir.

Şarkı, VH1 kanalı aracılığı ile yapılan halk oylamasına göre Hard Rock’ın en büyük 100 şarkısı arasında 33’üncü sırada yer aldı. Büyük müzikal cevherlerle dolu bir liste içinde önemli bir yer edindi.

The Bad Touch

The Bad Touch, Amerikalı grup The Bloodhound Gang’e ait bir şarkıdır. 1999 yılının Mayıs ayında yayınlandı. O zamandan beri, kendini dünyanın çeşitli ülkelerinin müzik listelerinin zirvesinde konumlandırdı; ABD Billboard Hot 100 listesinde 52 numaraya yükseldi.

Bu altı şarkı, şüphesiz, 90’ların en iyi şarkılarından bazılarıdır. Ritmleri egzersiz yaparken enerji kazanmak ve daha fazla motivasyon elde etmek için idealdir.